У Києві презентують нову версію опери Троїцького IYOV

— 24 лютого 2016, 14:15

IYOV написано в синтетичному жанрі, який поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

В основі проекту — Книга Йова зі Старого Заповіту та латинські сакральні тексти.

Нагадаємо, що за сюжетом, на долю Йова, який вів праведне життя, раптом випали складні випробування — він втратив не лише своє багатство, але й здоров’я і рідних людей.

На думку Владислава Троїцького, ситуація повного відчаю, в якій опинився головний герой Книги, схожа на той період, який нині переживає Україна. І найважливіше в такі моменти — відродити в собі довіру — до себе і до інших людей.

Сцена з опери IYOV

"Сьогодні історія Йова актуальна як ніколи, адже все наше суспільство, попри відчай, сум, невпевненість і страх, має повірити у своє майбутнє та не зректися власних ідеалів", – пояснює головну ідею проекту один із його композиторів Ілля Разумейко.

Драматургію музичного перформансу, зазначають творці опери, засновано на контрастній компіляції речитативів та музичних номерів, написаних на тексти канонічної католицької меси.

Музичним відкриттям проекту стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – навіть на генератор електронних звуків.

В опері також задіяні виконавці та музиканти: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Марич (сопрано), Олександра Мельє (мецо-сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Євген Рахманін (бас), Єлизавета Курбанмагомедова (голос), Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Ілля Разумейко (рояль) та Роман Григорів (диригент).

Оперу IYOV уперше було представлено на головній сцені "ГОГОЛЬFEST" у вересні 2015 року. Впродовж минулого року проект презентували в Австрії, Китаї та США.

Прем’єру оновленої версії опери можна буде побачити і почути 1 березня о 19:30 у Палаці культури "КПІ".

Більше інформації на сторінці події у Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні