Верховна Рада дала зелене світло програмі "Креативна Європа"

51
3 лютого 2016

За відповідне рішення проголосували 244 народні депутати, написав у своєму твіттері Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

"Креативна Європа" – програму Європейського Союзу, яка фінансує сектор культури: від комп’ютерних ігор до моди й архітектури.

Від 2014 року ця програма відкрита для країн поза межами ЄС.

Як писала раніше екс-заступник Міністра культури з питань євроінтеграції Світлана Фоменко, "ця програма є масштабною можливістю проявити себе і вибороти гроші".

У рамках програми здійснюються два паралельні напрями: "Культура" і "Медіа". Керує всією цією історією Виконавча агенція з питань освіти, культури та аудіовізуальних питань Єврокомісії.

Отже, за умови укладання угоди від 2016 року Україна зможе брати участь у субпрограмі "Культура" і частково у "Медіа" (обмежено навчальними заходами, торговельними подіями та ярмарками, фестивалями та заходами з розширення цільової аудиторії).

Майже рік знадобилося Міністерству культури, щоб завершити справу, яку розпочала команда попереднього Міністра культури Нищука — укласти угоду між Європейською Комісією і українським урядом.

"Креативна Європа" – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурної, креативної та аудіовізуальної галузей.

 Один із проектів, який підтримує "Креативна Європа" – Європейські столиці культури. Відкриття однієї із цьогорічних культурних столиць – польського Вроцлава – відбулося 17 січня

Програма підтримує широкий спектр проектів: від Європейських столиць культури, Європейського кінофорумуплатформ для європейської співпраці у різних культурних секторах до європейських ініціатив зі збереження культурної спадщини та Європейського призу для митців, які долають кордони, – European Boarder Breakers Award. 

Із 2014 до 2020 року на підтримку європейських проектів, які дають можливість подорожувати, працювати з новими аудиторіями та обмінюватися досвідом, заплановано виділити 1,46 мільярда євро для всіх країн-учасниць.

Для маломасштабних проектів "Креативна Європа" надає ґранти до 200 000 євро на проект, а для великомасштабних – до 2 млн євро.