"Зима у вогні". Режисера оскарівського номінанта звинувачують у порушенні прав. Він показує документи. Фото

— 9 березня 2016, 12:02

Режисера фільму Євгена Афінеєвського звинуватили у тому, що він без узгодження з іншими членами команди вирішив передати права на показ фільму міжнародному онлайн-телеканалу Netflix.

Як зауважують обурені члени команди, згідно з попередніми домовленостями з Афінеєвським, фільм мав поширюватись на некомерційній основі.

Він мав популяризуватись як український (його зняли українські оператори), тоді як стрічка позиціонується як американсько-українсько-британський продукт.

Сплетни хорошо, но факты сильнее.Поэтому я изложу короткую справку по инциденту с картиной #Winteronfire и злополучного...

Опубліковано Pavel Donskoy 4 березень 2016 р.

Як розповів uatoday.tv сценарист фільму Костянтин Ігнатчук, який працював з Афінеєвським від початку 2014 року, перша версія фільму називалась "Pray for Ukraine" (Моліться за Україну). Разом з Євгеном Костянтин готував фільм для показу на фестивалі у Торонто. В Україні фільм показали лише раз.

Після прем’єри сценарист і режисер не зустрічались, і конфлікт розгорівся нібито через те, що частина команди хотіла показувати його в Україні та Європі безкоштовно. Водночас Афінеєвський нібито взяв жорсткі диски з відзнятим матеріалом і поїхав до США.

Сам режисер каже, що у фільму немає сценариста, єдиним сценаристом стрічки був сам Майдан.

Ці звинувачення він пояснює образами членів команди через те, що вони не змогли потрапити на червону доріжку "Оскара".

"Майдан був такою великою командою, яка разом перемогла. Мені, звичайно, трошки прикро, що пішов розкол, тому що я завжди розповідаю про свою команду, як про сім'ю ", - прокоментував в він в ефірі "Громадського" конфлікт.

"Люди, які не потрапили на "червону доріжку", залишилися скривдженими ... Ось це е-мейл, на був посланий Юрію Іванишину, ви бачите, коли - аж 2014 рік, вересень. І ось такий ось е-мейл з мого листування з Юрою, на офіційному документі, про те, що Костя (Ігнатчук, шеф-редактор програми "Ранок у великому місті" на ICTV, в інтерв'ю говорив, що був співавтором фільму "Зима у вогні "- Hromadske) порушив всі договори і угоди. Костя отримував від нас гроші і працював зі мною місяць. Він не був сценаристом. Костя хороший пацан, талановитий музикант і талановитий редактор новин, але він також як всі працював. Костя був з нами невеликий період, з початку 2014 року, але всього лише півтора-два місяці, не більше" - розповів Афінеєвський.

"У мене на все є докази і правда за мною, - каже він. - Знаєте, чого мені коштував перемонтаж протягом чотирьох місяців, один з яких був у Лондоні і три в Америці? Сума витрат за всю цю картину вже зайшла за більш ніж 400 з чимось тисяч ".

"Тут йдеться про шантаж, спроби вимагання грошей і непотрапляння на червону доріжку", - каже режисер.

З другого боку, режисер Деміан Колодій, який зняв фільм "Воля або смерть" про Майдан, в ефірі "Громадського" підтвердив, що Афінеєвській використовував у фільмі "Зима в огні" його відеозапис без його дозволу.

"Я не підписував жодного дозвільного документа та не отримував запиту на використання", - сказав Колодій.

Нагадаємо, фільм "Зима в огні" був номінований на "Оскар" в номінації "документальне кіно іноземного виробництва". Раніше права на показ фільму були продані компанії Netflix, його подивилися в 190 країнах світу.

Фільм-хроніка показує 93-денний період зими 2013-2014, описуючи події як рух за громадянські права, що перетворюється на підтримувану мільйонами людей революцію і громадянську непокору.

У кінострічку увійшли інтерв'ю з протестуючими, записи з місця подій.

Реклама:

Головне сьогодні