СБУ сварить Кириленка за "невиважену заборону російських фільмів" і шкоду іміджу

— 6 квітня 2016, 15:51

Копію листа голови СБУ Василя Грицака до міністра культури В'ячеслава Кириленка оприлюднила речник спецслужби Олена Гітлянська у своєму Facebook.

"Просимо ініціювати додаткову ретельну обробку забороненого контенту з обов'язковим залученням фахівців експертної комісії з питань кінематографії, яка діє при Державному агентстві України з питань кіно, оцінки якої дозволять виділити із загального переліку заборонених для показу в Україні фільмів, перш за все загальновідомих і популярних серед населення, дійсно шкідливий контент і уникнути спекуляцій, які штучно підігріваються антиукраїнськими силами і пропагандою держави-агресора ", — йдеться у листі Грицака до Кириленка.

Голова СБУ стверджує, що Мінкульт, отримавши від відомства списки іноземців, які своїми діями та заявами шкодять іміджу України, використовує їх "без виваженої оцінки та детального аналізу". На думку Грицака, це викликає розкол у суспільстві.

Міністр культури В'ячеслав Кириленко. Фото ipress.us

"В результаті цього, до вказаного списку Мінкультури потрапили окремі фільми, заборона на показ яких може трактуватись як зазіхання на конституційні права громадян. Насамперед, негативну реакцію викликав спосіб заборони вказаного контенту, що негативно сприймається суспільством, посилює у ньому розкол, та додатково дестабілізує суспільно-політичну ситуацію в країні, що в умовах гібридної війни надає додаткові переваги державі-агресору".

Водночас Грицак не уточнює, про які саме фільми йдеться.

"Міністерство офіційно пояснює заборону контенту виключно отриманням від Служби списками, фактично нехтуючи функцією, яка покладена на Державне агентство України з питань кіно – центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері кінематографії", — пише голова СБУ.

Російський актор Михайло Боярський, який є персоною нон ґрата в Україні, тож фільми з його участю заборонені.

"Такі дії міністерства, враховуючи значний резонанс, який здіймається навколо заборони окремих фільмів, дискредитує діяльність чинної влади, в тому числі, Служби безпеки, наносить шкоду її іміджу всередині країни та за кордоном, даючи привід ворогам України зайвий раз звинувачувати нашу державу нібито у здійсненні недемократичних кроків і порушенні конституційних прав громадян", — стверджує Грицак.

Для збільшення зображення натисніть на фото. Документ з Facebook Олени Гітлянської

Для збільшення зображення натисніть на фото. Документ з Facebook Олени Гітлянської

У червні 2015 року набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Тоді Держкіно заборонило до показу 162 фільми і телесеріали, вироблені у Росії з 1 січня 2014 року.

24 грудня 2015 року Міністерство культури опублікувало додатковий "перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці". Туди увійшли 83 російські діячі культури.

Відповідно демонстрування телепрограм і фільмів із ними заборонено. У цій забороні Мінкульт посилався на перелік осіб, наданий СБУ.

Реклама:

Головне сьогодні