Кириленко пропонує дозвільний принцип для книжок із Росії

13
12 травня 2016

Про це він повідомив під час наради щодо обмеження доступу російських книг антиукраїнського змісту на ринок України, повідомляє прес-служба Кабміну.

Її учасники розглядали проекти відповідних документів.

"Запропоновано дозвільний принцип — більш дієвий, ніж повна заборона книжкової продукції із країни-агресора. Книжковий ринок потрібно захистити  від книг, що містять путінську пропаганду. В час, коли на Сході України йде війна, такий крок є виправданим", — заявив Кириленко.

Повідомляється, що у нараді взяли участь письменники, видавці, представники Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, представники Держкомтелерадіо, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, СБУ, Нацполіції, Державної фіскальної служби.

Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко. Фото kmu.gov.ua

"Письменники та видавці сходяться на думці, що впровадження дозволів на продукцію із Росії буде реальним механізмом контролю за тим, що ввозять і продають на книжкових полицях.  За даними Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів,  переважна більшість  членів асоціації підтримають впровадження дозвільного принципу на книги із країни-агресора", — йдеться у повідомленні Кабміну.

Раніше повідомлялося, що Кириленко, який у квітні 2016 року ще обіймав посаду міністра культури, готував заборону ввезення російських книжок антиукраїнського змісту.

"Російськомовну видавничу продукцію ми ніяк не обмежуємо, у нас демократія. Але російська книга валом продовжує йти через український кордон – офіційно завозиться, "в сіру" завозиться і "в чорну" завозиться", — сказав тоді Кириленко, уточнивши, що одна з ініціатив — це повна заборона російських книжок.

"Але є побоювання, що можуть і потрібні, і політично нейтральній наукові видання потрапити автоматично під цю заборону", — висловив свою позицію віце-прем'єр.

Він також додав, що Мінкульт і Держкомтелерадіо опрацьовують механізм автоматичного ліцензування, коли ввезення книг заборонятимуть за повідомленням про наміри провезти через кордон антиукраїнську продукцію.