Український диригент стане "Артистом ЮНЕСКО за мир"

— 23 листопада 2016, 13:45

Про це повідомляє прес-служба ЮНЕСКО у середу.

Крім роботи в Національній опері України, Макаренко очолює симфонічний оркестр "Київ-Класик", визнаний в Україні та за її межами. Крім цього, Маестро курує ексклюзивні музичні проекти "Концерт прем'єр", "Новорічний Штраус-концерт" та "Освідчення в коханні".

Як зазначається у повідомленні ЮНЕСКО, Герман Макаренко удостоєний почесного звання "в знак визнання його прихильності просуванню музики як рушійної сили діалогу і взаєморозуміння між людьми, визнання його внеску в зміцнення миру і терпимості, зокрема за допомогою виступів оркестру "Київ-Класик", а також його глибокої прихильності до ідеалів і пріоритетів Організації".

Макаренко гастролював з різними симфонічними оркестрами та оперними театрами багатьох країн світу, серед яких США, Канада, Франція, Італія, Сербія, Чехія, Бельгія, Хорватія, Македонія, Словаччина, Росія та інші.

ВІДЕО ДНЯ

Однак серед знавців класичної музики Макаренко більше відомий як український диригент-філософ, що поєднує теорію і практику, виступи й викладання. Наслідком такого симбіозу стало написання кандидатської дисертації "Музика — як метамистецтво в ірраціоналістичній естетиці ХІХ століття" та докторської дисертації "Творчість диригента в контексті інтегративного підходу".

Крім того, Макаренко є автором монографій "Музика і філософія: Шопенгауер, Вагнер, Ніцше" і "Творчість диригента: естетико — мистецтвознавчі виміри".

Він також записав понад 10 компакт-дисків з творами західноєвропейських, російських, українських композиторів (серед яких музика до балетів Петра Чайковського "Лебедине озеро" і "Лускунчик").

Фото: ukrafoto.com

Музичний репертуар Макаренка включає фольклорні та класичні музичні традиції Північної і Латинської Америки, Азійсько-Тихоокеанського регіону, а також Європи і України.

[L]Артисти ЮНЕСКО за мир – це всесвітньо визнані діячі мистецтв, які поставили свій вплив, популярність і авторитет на службу програмами ЮНЕСКО.

Співпрацюючи з ЮНЕСКО, вони допомагають привернути увагу громадськості до основних питань розвитку, а також інформувати громадськість про діяльність ЮНЕСКО в галузі освіти, культури, науки і комунікацій.

Реклама:

Головне сьогодні