Мінкульт Росії не братиме участі в оскарженні рішення про скіфське золото

146
21 грудня 2016

Про це заявив глава Мінкультури РФ Володимир Мединський, повідомляє російська служба інформ-агентства Інтерфакс.

"Ми не беремо участі в процесі. Це процес кримських музеїв. Це суперечка між кримськими музеями, де це золото було – де ці артефакти були знайдені, вивчені, обстежені, відреставровані і довгі роки зберігалися – і голландським музеєм", – сказав Мединський.

Нагадаємо, в Україні уже готуються прийняти колекцію із музеїв анексованого Криму, котрі за рішенням суду Амстердаму, мають повернути Україні.

Мінкульт призначив Національний музей історії України розпорядником експонатів на період окупації півострова.

Напередодні суд Амстердама вирішив повернути Україні колекцію скіфського золота.

Музеї окупованого Криму оголосили, що оскаржать це рішення. Колекція залишиться у музеї Алларда Пірсона ще на 3 місяці для апеляцій

Глава Мін'юсту Павло Петренко заявив, що скіфське золото повернеться до Києва з Нідерландів в кінці 2017 року.

"Я розраховую, що всі бюрократичні процедури, які пов'язані зі скаргами, пройдуть швидко. За моїми прогнозами, якщо справа буде рухатися в нормальному режимі відповідно до процесуальних кодексів Нідерландів, до кінця наступного року ми можемо побачити цю колекцію вже в Києві",– сказав Петренко.

Також Україна має сплатити 111 тисяч евро за витрати пов'язані зі зберіганням золота скіфів. Музеї Криму мають заплатити Україні та музею Алларда Пірсона 2800 євро відшкодування витрат.