Як виглядає, скільки важить та що символізує нова філармонія Гамбурга

— 11 січня 2017, 13:11

11 січня у Гамбурзі відкривається Ельбська філармонія (Elbphilharmonie) – один із найвидовищніших концертних залів світу.

Ельбська філармонія (Elbphilharmonie) – один із найвидовищніших концертних залів світу. Фото elbphilharmonie.de

Нова філармонія у гамбурзькому порту височіє на даху колишнього товарного складу, зведеного в 60-ті роки XX століття.

Між історичним фундаментом та футуристичною надбудовою архітектори залишили простір, що дозволив надійно ізолювати внутрішні приміщення від зовнішніх звуків, йдеться на Deutsche Welle.

Нова філармонія у гамбурзькому порту височіє на даху колишнього товарного складу. Фото elbphilharmonie.de

Надбудова складається з частково вигнутих скляних панелей, які утворюють хвилі на фасаді будівлі і відображають небо, воду і міський ландшафт. Хвилеподібний фасад – це алюзія на рух звуку. Вона має вагу 78 000 тонн.

Скляний фасад площею 16 000 квадратних метрів зібрано із 1100 елементів різної форми, кожен вагою 1,8 тонни. Весь будинок важить 200 000 тон.

Grey in grey today. ☁️ ___ Repost via @heiko_heiko #elbphilharmonie #hamburg

A photo posted by Elbphilharmonie Hamburg (@elbphilharmonie) on Dec 8, 2016 at 8:45am PST

Філармонія у своїй найвищій точці досягає 110 метрів. Таким чином, вона трохи нижче церкви Святого Михайла, яка підноситься на 132 метри.

Площа оглядової платформи філармонії – 4000 квадратних метрів, що приблизно можна порівняти з розміром Ратушної площі в Гамбурзі.

Вхід на терасу вільний. У просторі, відділеному від балкона панорамними вікнами, розташуються бари, ресторани, театральні каси і безпосередньо вхід у фойє філармонії.

Площа оглядової платформи філармонії – 4000 квадратних метрів, що приблизно можна порівняти з розміром Ратушної площі в Гамбурзі. Фото elbphilharmonie.de

Ельбська філармонія – не просто зала для концертів, а культурний комплекс, покликаний вдихнути нове життя в непопулярний індустріальний район Гамбурга.

Новобудова на Ельбі вміщує в себе концертну залу на 2100 чоловік, зал камерної музики на 550 слухачів, п'ятизірковий готель з 244 номерами, апартаменти, ресторани, фітнес-зал і конференц-центр.

У західній частині скляної надбудови розташовані 44 пентхауси, які можна придбати в приватну власність.

Ельбська філармонія – не просто зала для концертів, а культурний комплекс, покликаний вдихнути нове життя в непопулярний індустріальний район Гамбурга. Фото elbphilharmonie.de

Великий концертний зал Ельбської філармонії облицьований гіпсовими панелями, що забезпечують оптимальне звучання в будь-якій точці зали. На стелі закріплений гігантський рефлектор, що рівномірно розподіляє звукові хвилі.

Зала спланована за принципом "виноградника на схилі гір". У центрі – сцена, навколо неї піднімаються ряди крісел для глядачів. Кожен слухач повинен бути віддалений від диригента не більше, ніж на 30 метрів.

Зала спланована за принципом "виноградника на схилі гір". Фото elbphilharmonie.de

Господарем Ельбської філармонії буде Симфонічний оркестр Північнонімецького радіо. Віднедавна цей колектив з 70-річною біографією носить ім'я NDR Elbphilharmonie Orchester. Оркестр виступить в 71 із 83 концертів першого півріччя.

Господарем Ельбської філармонії буде Симфонічний оркестр Північнонімецького радіо. Фото elbphilharmonie.de

Влада Гамбурга сподівається, що престижний об'єкт, який обійшовся у 789 мільйонів євро, хоча спочатку планувалося витратити 77 мільйонів, зможе коли-небудь окупитися.

Santa came early. 🎁 Thanks a lot for 10k followers. You rock! ❤️ ___ #elbphilharmonie #hamburg

A photo posted by Elbphilharmonie Hamburg (@elbphilharmonie) on Dec 24, 2016 at 5:02am PST

Реклама:

Головне сьогодні