Українські художниці показали в Парижі нетрадиційні витинанки

— 2 лютого 2017, 13:20

В останній тиждень січня в Парижі на базі Українського Культурного Центру відбулась виставка українських дизайнерок та художниць. Експозиція отримала назву "Ефект хрізаліди" та поєднала роботи в різних напрямках мистецтва – від живопису та фотоарту до дизайну та відеоінсталяцій.

Витинанки Дарини Алєшкіної. Фото: Тео Хаммінг-Буфьє

[L]Кураторками виставки стали Оксана Шевченко та Анастасія Білецька. За їх словами, захід мав на меті привернути увагу до проблеми зміни соціальних ролей чоловіків і жінок. На думку організаторок, сучасна жінка "як лицар, носить на собі сталеві обладунки з написом "недостатньо": "недостатньо струнка", "недостатньо успішна", "недостатньо гарна", "недостатньо кохана", "недостатньо талановита".

"Вивільнити жіночу сутність" художниці намагалися за допомогою різних творчих технік. Зокрема в експозиції можна було побачити в'язану інсталяцію Олени Шабалтас, на яку авторка витратила 5 кілометрів ниток. А також новий погляд Дарини Алєшкіної на старовинне ремесло витинанки, втілене у вигляді гігантського паперового мережива.

В'язана інсталяція Олени Шабалтас. Фото надане організаторами

Виставка проходила за підтримки посольства України у Франції та французької компанії MAЇNO. Її директор Олександр Старинський в коментарі УП.Культура відзначив великий креативний потенціал України.

"Завдяки проекту Париж вперше побачив унікальне мистецтво витинанки. Мені здається, що вона може бути впізнавана в Європі та світі й асоціюватися з Україною так само, як, приміром, з японською культурою асоціюється мистецтво оригамі", − сказав Старинський.

"Райська" - робота Ольги Селищевої

Найближчим часом у Франції планується проведення низки культурних заходів за участі українських митців. Серед них – Книжковий салон і Тиждень дизайну в Парижі, а також пленер художників у мистецькій резиденції "Замок мистецтв" у Нормандії.

Реклама:

Головне сьогодні