Картини Івана Марчука знайшлися і повертаються до художника

— 23 лютого 2017, 12:56

101 полотно художника Івана Марчука повернеться до автора 23 лютого до 18 години.

Картини Івана Марчука знайшлися. Фото forbes.net.ua

Цю інформацію Марчук підтвердив "Українській правді. Життя", зауваживши, що роботи повернуться не в майстерню, а у приміщення Укрпошти на Хрещатику, де зараз триває виставка митця.

101 полотно Марчука, які його агент обіцяв виставити у Національній картинній галереї Прадо в Іспанії, не покидали межі України.

"Можу запевнити своїх шанувальників і всіх, хто переймався цим, що ситуацію вирішено позитивно", – сказав Іван Марчук.

[L]Влітку 2016 року Іван Марчук передав свої полотна для виставки в Іспанії агенту Ігореві Дідковському, проте ані обіцяної вересневої, ані будь-якої іншої виставки так і не відкрилося.

Художник почав перейматися долею полотен, та оскільки не зміг налагодити діалог зі своїм представником, звернувся до правоохоронних органів.

22 лютого Національна поліція відкрила кримінальне провадження. За словами Марчука, її втручання посприяло поверненню картин.

Художник також підтвердив інформацію, що надалі припиняє співпрацю із цим агентом.

Нагадаємо, 21 лютого стало відомо про зникнення 101 картини Івана Марчука.

Картини Івана Марчука не покидали кордонів України. Фото forbes.net.ua

"Ще влітку минулого року він передав свої полотна для чергової зарубіжної виставки в Іспанії, як це було і раніше, своєму агенту. Останній обіцяв влаштувати "мистецький переворот" у свідомості європейців. На жаль, ані обіцяної вересневої, ані будь-якої іншої виставки видатний художник з того часу так і не відкрив, – заявив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол.

Дату виставки у музеї Прадо агент призначив спочатку на 3 вересня 2016, потім переніс на жовтень, згодом на листопад. А із середини грудня перестав відповідати на телефонні дзвінки художника.

Після отриманого розголосу конфлікт врешті наближається до остаточного виіршення.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні