Сенцова нагородили премією захисту свободи вираження у США

— 30 березня 2017, 12:23

Українського режисера, письменника, політв'язня Олега Сенцова відзначили американською нагородою 2017 PEN/Barbey Freedom to Write Award спрямованою на припинення переслідування письменників та захист свободи вираження.

Олега Сенцова відзначили американською нагородою 2017 PEN/Barbey Freedom to Write Award спрямованою на припинення переслідування письменників та захист свободи вираження. Фото afisha.ru

Нагороду присуджують авторам, позбавленим волі за їхню діяльність, йдеться на сайті відзнаки.

Офіційна церемонія відбудеться 25 квітня в Американському музеї природознавства у Нью-Йорку.

Організатори пояснюють свій вибір тим, що Олега Сенцова добре знають за короткометражні фільми "Добре ловиться рибка-бананка" та "Ріг бика", а також дебютом у повнометражному кіно, який у 2012 брав участь у Роттердамському кінофестивалі, фільмом "Гамер".

[L]Крім того, міжнародного розголосу набуло його незаконне засудження на 20 років після арешту та звинувачень у "тероризмі".

"Викрадення, звинувачення й безпідставне засудження Олега Сентсова – символ бажання Володимира Путіна порушувати закони та норми, обрати для себе мішень та не приймати людей, які мислять інакше, – заявила директорка премії С'юзан Носсел.

Ми, письменники, художники та інтелектуали повинні бути відвертими й називати Сенцова письменником совісті, незаконно ув'язненим не за що інше, як висловлення своїх поглядів".

Нагадаємо, лауреати російської кінематографічної премії "Ніка" зі сцени виступили на підтримку Олега Сенцова, а також затриманих на акціях протесту 26 березня.

Режисер Олександр Сокуров, який отримав премію імені Ельдара Рязанова "Честь і гідність", зі сцени сказав про засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова й висловився щодо протестів 26 березня.

Російська акторка Олена Коренєва, яка отримала "Ніка" у номінації "Найраща акторка другого плану", також висловилася за колегу Сенцова, нагадавши, що він отримав паспорт громадянина Росії проти власної волі, був засуджений на 20 років і почав відбуває термін у Якутії.

Реклама:

Головне сьогодні