Кераміка, етно-джаз і янтики: Київ прийняв Open Air “Кримський Дім об’єднує серця”

307
27 серпня 2017

24 серпня на Поштовій площі пройшов Перший святковий Open Air "Кримський Дім об’єднує серця".

Гості опен-ейру, організованого "Кримським Домом", спробували свої сили в різних традиційних кримськотатарських ремеслах – гончарній справі навчав відомий кераміст Рустем Скибін, майстрині студії "El Cheber" відкривали секрети давньої техніки вишивки, розпису хною, малюванню по склу.

Виступ гурту "Shatur-Gudur"

Кожен охочий міг спробувати смаколики кримськотатарської кухні – пряну каву на піску, солодощі, янтики та інші традиційні страви кримських татар. Місце – Поштова Площа – було обрано невипадково, адже берег Дніпра багатьом нагадує про рідний Крим.

Реклама:

Такий захід проводиться вперше за часів окупації Криму. Як зазначив програмний директор "Кримського Дому" Алім Алієв, таке єднання сердець дуже символічне як для людей, які лишилися на окупованій території, а також для тих, хто був змушений залишити рідний дім.

В програмі заходу, окрім традиційних ремесел і мистецтв, була представлена й сучасна компонента – тріп-хоп, етно-джаз, електроніка та панк-рок.

Серед почесних гостей заходу був національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, який привітав з Днем Незалежності всю Україну, а також Голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Виступ Злати Огнєвіч

У святковому концерті взяли участь Аліє Бекірова, Ельзара Баталова разом із тріо джазового піаніста та композитора Усеїна Бекірова, тріп-хоп гурт "Mystic Rose" зі співачкою Азізою Ібрагімовою, панк-рок гурт "Shatur-Gudur", український електронно-експериментальний фолк-гурт зі Львова "Lirwak" та інші.

Вечір завершився інтерактивним шоу "Велике барабанне коло" від студії Be Together та святковим виступом кримчанки Злати Огнєвіч.Реклама: