В університеті Британії відкрилася виставка про ленінопад. ФОТО

— 25 вересня 2017, 15:22

В Університеті Ессексу (Велика Британія) відкрилася виставка "Падіння: Революція – Пропаганда – Повалення ідолів", присвячена створенню та розвінчанню культу особистості Володимира Леніна.

Фото nack.ch

[L]Організатори розповідають, що "Падіння" – це проект, який висвітлює культ Леніна від його витоків: від примусового обожнювання комуністичного діяча в умовах тоталітаризму до його остаточного знищення під час ленінопаду в сучасній Україні.

На виставці представлені роботи митців радянського авангарду – Олександра Родченка, Густава Клуціса та Сергія Ейзенштейна.

Картини, фотографії, плакати та скульптури радянського періоду на виставці представлені поряд із роботами сучасних фотографів Нілса Акермана і Дональда Вебера, які задокументували декомунізаційні процеси в Україні останніх років.

Експозицію доповнює модель вказівного пальця Володимира Ілліча довжиною 4 метри, частина уявної скульптури вождя, що мала прикрасити незбудований Палац Рад у Москві.

ВІДЕО ДНЯ
Фото nack.ch

Кураторками виставки стали Джессіка Твайман, директор галереї Art Exchange, Університет Ессексу, та Мирослава Хартмонд, науковий співробітник Центру міжнародних досліджень Оксфордського університету.

"Демонтуючи своїх Ленінів, Україна стала поряд з такими країнами як Південно-Африканська Республіка, Сполучені Штати Америки та Велика Британія, де обговорюється питання перегляду символіки публічного простору та виключення з них монументів колонізаторам та рабовласникам", – розповідають організатори.

За словами кураторів виставки, метою виставки є критичне осмислення революційних подій 1917 року – і комуністичної іконографії – в контексті трансформаційних процесів, що охоплюють світ сьогодні.

Заснований у 1965 році, Університет Ессексу одним із перших створив кафедру з вивчення політики і культури Радянського Союзу.

Виставку супроводжує програма освітніх заходів та міжнародна наукова конференція.

"Падіння: Революція – Пропаганда – Повалення ідолів" триває з 16 вересня до 4 листопада 2017 року.

Реклама:

Головне сьогодні