У Нацраді кажуть, що радіо готове до чергового збільшення квот на українські пісні

2718
1 листопада 2017

Загальнонаціональні радіостанції готові до збільшення квот на частку українських пісень в ефірі.

Про це повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський на своїй сторінці у мережі Facebook

Він повідомив, що Нацрада завершила чергову хвилю моніторингу 16-ти загальнонаціональних радіостанцій на предмет виконання вимог закону щодо мовних квот.

У Нацраді кажуть, що радіо готове до чергового збільшення квот на українські пісні

"Порушень не виявлено. Найбільша частка українських пісень – в ефірі "Країна ФМ" (100%), а також радіостанцій Суспільного мовлення: радіо "Промінь" (98%), радіо "Культура" (66%), Українське радіо (90%)", – зазначив Костинський.

Він уточнив, що "у середньому, частка пісень українською мовою інших 12-ти мережевих радіостанцій становила 32%, що дозволяє стверджувати, що мовники готові до збільшення з 8 листопада квоти з 25-ти до 30%".

Член Нацради також повідомив, що частка ведення передач державною мовою на цих радіостанціях в середньому становить 80,8%, тоді як закон вимагає 50%, а з 8 листопада - 55%.

Хвилю моніторингу було проведено в жовтні. Дослідження охопило ефір наступних радіостанцій: "Українське радіо" (НСТУ), "Промінь" (НСТУ), "Культура" (НСТУ), "Країна ФМ", "П'ятниця", "Русское радио - Україна", "Мелодія", "Перець ФМ", "Авторадіо", "Люкс ФМ", "Шансон", "Kiss FM", "Наше радіо", "Ретро", "Ніt FM", "Ера".

Наприкінці листопада буде представлений звіт за результатами року моніторингу радіоефіру на предмет виконання мовних квот.

Головне на сайті