Дослідники з'ясували справжню адресу маєтку в Києві, де народився Казимир Малевич

— 30 січня 2018, 15:28

Художник Казимир Малевич народився у Києві не в будинку на вулиці Бульонська, 15, як вважалося дотепер, а в маєтку на вулиці Жилянська.

Казимир Малевич "Автопортрет", 1910 рік. Зображення wikiart.org

Про це розповіла дослідниця постаті художника, креативна продюсерка і авторка сценарію документального фільму "Малевич" Тетяна Філевська, повідомляє Укрінформ.

"Коли я почала передивлятися усі ці переліки, каталоги домовласників за адресами і за прізвищами, то виявилося, що адреса Бульонська,15, не мала жодного стосунку ні в 19 столітті, ні на початку 20 століття до родини Оржеховських чи Малевичів, – розповіла Філевська.

Натомість ми знайшли, що Марії Оржеховській, рідній тітці Малевича, в будинку якої він народився наприкінці 19 століття, належав маєток – не будинок, а цілий маєток, по вулиці Жилянській".

Знімаючи фрагмент документального фільму "Малевич" про його народження, команда творців стрічки звернулася до архіву міста Києва, аби знайти підтвердження, що Малевич дійсно народився у Києві в 1879 році у своєї тітки Марії Оржеховської у будинку за адресою Бульонська, 15.

ВІДЕО ДНЯ

Філевська додала, що на сьогодні будинку на вулиці Бульонській, 15, яка для всіх дослідників у світі відома як місце народження Малевича, вже не існує.

[L]Ця вулиця нині перейменована на честь Казимира Малевича.

Коли дослідники прийшли до архіву – на них чекала величезна несподіванка, адже вони знайшли абсолютно іншу інформацію.

Насправді Малевич народився у будинку тітки на вулиці Жилянській.

"Це був великий маєток заможної родини, яка проживала в тій частинці вулиці Жулянської, яка в 19 столітті належала до більш престижного району", – зазначила Філевська.

Водночас в архівах та різних каталогах не вдалося знайти точний номер будинку.

"В різні часи цей маєток на Жулянській мав номер або 62, або 63, або 65. Тобто, нумерація посувалася. І навіть змінювалися числа – парні, непарні. А маєток залишався на своєму місці", – пояснила Філевська.

Вона зауважила, що будинок до нашого часу не зберігся, як і велика частина цього району.

Зараз ця територія – межа між двома житловими комплексами, великим сучасним комплексом "Дипломат Холл" та сусідньою будівлею 1970-1980 років.

"Фактично маєток був на перетині цих будинків і займав частину подвір’я та доходив до сьогоднішньої Жилянська, 63", – додала Філевська.

Реклама:

Головне сьогодні