Слина як миючий засіб та відчуття мушки вині – 10 переможців Шнобелівської премії 2018

— 14 вересня 2018, 18:25

У Гарвардському університеті визначили 10 переможців Шнобелівської премії – пародію на престижну міжнародну Нобелівську премію "за досягнення, які змушують спочатку сміятися, а потім – замислитися".

Фото Kyky.org

Переможців Шнобелівської премії визначають щорічно з 1991 року.

Медицина

Нагороду отримали двоє урологів Марк Мітчелл та Девід Вартінгер із США за спробу пришвидшити вихід каменів із нирок, катаючись на американських горках.

Антропологія

Учені зі Швеції, Румунії, Данії, Нідерландів, Німеччини, Індонезії, Великої Британії та Італії отримали нагороду за збір доказів того, що шимпанзе імітують людей приблизно так само часто, як я люди імітують шимпанзе.

Біологія

Група вчених із Швеції, Колумбії, Німеччини, Франції, Швейцарії довели, що дегустатори вин за запахом можуть розпізнати, що у келисі вина була мушка.

Хімія

Паула Романо, Аділія Аларкаа і Сезар Віана із Португалії отримали нагороду за дослідження, під час якого визначили, наскільки людська слина може підходити для миття брудних поверхонь.

Медична освіта

Акіра Хоріучі з Японії з'ясував, як колоноскопію, тобто огляд внутріхньої поверхні товстої кишки за допомогою спеціального зонда, можна проводити самостійно, сидячи в правильному положенні.

Література

Учені з Австралії, Сальвадора та Великої Британії задокументували, що більшість людей, які використовують складні девайси, не читають інструкцій.

Харчування

Спеціалісти з Зімбабве, Танзанії та Великої Британії Джеймс Коул з'ясував, що канібали, які жили під час палеоліту, споживали менше калорій, ніж прихильники сучасних м'ясних дієт.

Мир

Дослідники з Іспанії та Колумбії вивчили наслідки криків та проклять під час кермування транспортом.

Репродуктивна медицина

Урологи з США, Японії, Саудівської Аравії, Єгипту, Індії та Бангладешу отримали нагороду за те, що перевірили, чи функціонує належним чином чоловічий статевий орган вночі, обклавши його поштовими марками.

Економіка

Учені з Канади, Китаю, Сінгапуру та США дослідили, чи допомагають ляльки вуду працівникам відчути, що вони помстилися злим босам.

Реклама:

Головне сьогодні