Оголосили переможця альтернативного Нобеля з літератури

— 12 жовтня 2018, 15:18

Оголосили переможницю альтернативної Нобелівської премії з літератури. Про це повідомляє видання The Guardian.

Премію "Нової академії" Швеції одержала французька романістка Маріз Конде.

Фото Vogue

Жінка родом з Гваделупи. Своїй родині, друзям та усім мешканцям цього регіону письменниця і присвятила перемогу.

Журі відзначило її майстерність в описах жахів колоніальної епохи та постколоніального хаосу.

Маріз Конде – авторка понад 20 творів, серед них історичний роман "Я, Тітуба: чорна відьма з Салема" про судовий процес над салемськими відьмами.

Переможницю оголосили не як нобелівську лауреатку у Шведській академії, а у бібліотеці Стокгольма – після триетапного голосування.

На відміну від секретних обговорень, які проводять Нобелівські журі, претендентів на премію Нової академії висувають шведські бібліотекарі. Вони визначають чотирьох фіналістів, серед яких переможця визначають експерти.

[L]Нобелівську премію з літератури цього року не вручали через низку скандалів у Шведській академії.

У центрі секс-скандалу опинився французький фотограф Жан-Клод Арно, чоловік шведської поетеси Катарини Фростенсон, яка є членом Академії з 1992 року.

У листопаді 2017 року 18 жінок звинуватили Арно в домаганнях. Невдовзі після заяв Академія виключила Фростенсон з організації.

Тим часом розвивався інший скандал: стало відомо, що деякі члени Академії впродовж кількох років порушували правило нерозголошення майбутніх лауреатів.

Це призвело до ряду гучних відставок: своїх посад позбулася секретар Шведської академії Сара Даніус. Технічно члени Шведської академії не можуть позбутися своїх посад, бо вони пожиттєві. Але вони припинили брати участь у заходах Академії.

За словами Академії, Нобелівську премію з літератури таки вручатимуть – вже у 2019 році.

Реклама:

Головне сьогодні