Оголосили переможця альтернативного Нобеля з літератури

2430
12 жовтня 2018

Оголосили переможницю альтернативної Нобелівської премії з літератури. Про це повідомляє видання The Guardian.

Премію "Нової академії" Швеції одержала французька романістка Маріз Конде.

 Фото Vogue

Жінка родом з Гваделупи. Своїй родині, друзям та усім мешканцям цього регіону письменниця і присвятила перемогу.

Реклама:

Журі відзначило її майстерність в описах жахів колоніальної епохи та постколоніального хаосу.

Маріз Конде – авторка понад 20 творів, серед них історичний роман "Я, Тітуба: чорна відьма з Салема" про судовий процес над салемськими відьмами.

Переможницю оголосили не як нобелівську лауреатку у Шведській академії, а у бібліотеці Стокгольма – після триетапного голосування.

На відміну від секретних обговорень, які проводять Нобелівські журі, претендентів на премію Нової академії висувають шведські бібліотекарі. Вони визначають чотирьох фіналістів, серед яких переможця визначають експерти. 

Нобелівську премію з літератури цього року не вручали через низку скандалів у Шведській академії.

У центрі секс-скандалу опинився французький фотограф Жан-Клод Арно, чоловік шведської поетеси Катарини Фростенсон, яка є членом Академії з 1992 року.

Реклама:

У листопаді 2017 року 18 жінок звинуватили Арно в домаганнях. Невдовзі після заяв Академія виключила Фростенсон з організації.

Тим часом розвивався інший скандал: стало відомо, що деякі члени Академії впродовж кількох років порушували правило нерозголошення майбутніх лауреатів.

Це призвело до ряду гучних відставок: своїх посад позбулася секретар Шведської академії Сара Даніус. Технічно члени Шведської академії не можуть позбутися своїх посад, бо вони пожиттєві. Але вони припинили брати участь у заходах Академії.

За словами Академії, Нобелівську премію з літератури таки вручатимуть – вже у 2019 році.Реклама: