Кінокритики України назвали "Донбас" Лозниці найкращим

— 26 жовтня 2018, 22:39

Перша національна премія кінокритиків "Кіноколо" визнала найкращим фільмом року "Донбас" Сергія Лозниці.

Про це було оголошено на урочистій церемонії 26 жовтня.

Премія кінокритиків України "Кіноколо" заснована у 2018 році – вона визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України.

Сергій Лозниця також відзначений як найкращий режисер року.

Нагороди за найкращі акторські роботи отримали Ірма Вітовська за роль у фільмі "Брама" Володимира Тихого та В'ячеслав Довженко, виконавець головної ролі у "Кіборгах" Ахтема Сеїтаблаєва.

Найкращим документальним фільмом стала "Дельта" Олександра Течинського.

Стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука "Штангіст" удостоєна премії за найкращий короткометражний ігровий фільм.

Премія "Відкриття року", яка відзначає автора найкращого повнометражного дебюту, присуджена Марисі Нікітюк за стрічку "Коли падають дерева".

До комітету "Кінокола" входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ; українські кінокритики, чиї рецензії та критичні матеріали виходять в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в ЗМІ.

[L]На премію номінувалися стрічки українського виробництва, які були вперше показані в Україні в період з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року включно, а саме мали кінотеатральний прокат на території України або були показані вперше на українському кінофестивалі.

Організаторами кінопремії виступають Спілка кінокритиків України, Асоціація "Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!", та компанія "Артхаус Трафік" за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду.

Реклама:

Головне сьогодні