"Природна краса" під пахвами. Як фотограф бореться зі стереотипами жіночої краси

— 25 квітня 2019, 16:27

Ці фото кидають виклик стандартам жіночої краси.

Лондонський фотограф, кінорежисер і художник Бен Гоппер створив проект під назвою "Природна краса".

Він фотографував жінок, які з різних причин відмовилися позбуватися волосся на тілі, й записував їхні історії, пише Bored Panda.

"Волосся піж пахвами це природньо. Тож нормально було б запитати "чому ви його голите", а не навпаки. Люди реагують по-різному. Коли я у вишуканій сукні та дорогоцінностях кидають занепокоєні погляди. Коли в джинсах і футболці більш спокійно. Мені подобається фарбувати його у різні кольори. Як на мене, це гарно".

Проект має на меті показати, що сексуальність не залежить від того, чи поголено у жінки під пахвами.

"Волосся під пахвами вважається огидним, негігієнічним, відразливим, чимось зовсім не жіночним. Мені було цікаво знайти моделей, які виглядають як кіноактриси і показати контраст між красою поп-культури та тим, що вважається немодним", каже автор проекту.

Задум у фотографа з’явився ще у 2007-му. Він експериментував над стилями та локаціями, доки не знайшов найоптимальніший.

Своїх моделей Геппер знаходив у соцмережах.

Всі вони асболютно різні. Як і їхні історії.

"Я перестала голити пахви ще коли була підлітком з двох причин. Перше я втомилася від постійних намагань бути ідеальною, друге пішла у тривалий похід у гори. Там голися просто смішно. Тоді я відчула таке єднання з природою, такий прилив сил та легкість, яких досі не відчувала ніколи. Кожен має особисто обирати, як виглядатиме його тіло".
"Мені треба змінити себе, щоб бути гарною. Дивна концепція, правда ж? А таку ідею нав’язують кожній дівчинці з дитинства. Голити, обрізати, маскувати, малювати що завгодно, але не лишатися собою. Перше, від чого я відмовилася, це макіяж. Поступово я змогла полюбити волосся на своєму тілі. Тепер я бачу його чимось дуже жіночним і ніжним".
"Мені хотілося глянути, як я буду виглядати з волоссям під пахвами. Для мене це було наче бунт, не хотілося приховувати цього. Найбільше мені сподобалися люди, які з огидою відсахувалися від мене. Коли бачу жінку з волоссям під пахвами, думаю, що вона виглядає сильною і сексуальною".
"Я ніколи не припиняла голити під пахвами бо ніколи й не починала. Пам’ятаю, як це робила моя мама, коли була молодшою. Я тоді думала, навішо їй це, вона ж мусульманка, ніхто ж не бачить. Потім зрозуміла для того, щоб здаватися більш привабливою для свого чоловіка. Це дратувало мене. Як і зараз дратує те, що люди, які критикують мене за моє волосся, чоловіки! І це лише ще одна причина, чому я не голюся".
"Я брюнетка з дуже чктливою шкірою. З 12 років це стало моїм кошмаром. Доки я не втомилася від постійної боротьби. Це змусило мене примиритися з собою і зрозуміти, що краса не в мені, а в очах того, хто дивиться. Колись жінки були змушені носити корсети. Тепер вони відійшли в минуле. Гоління можна відправити туди ж".
"Я відрощувала волосся під пахвами спеціально для проекту "Природна краса". Мене заінтригувала пропозиція побачити своє тіло у його природному стані. Спочатку це змушувало почуватимя вразливою, але потім навпаки дало силу. Якби я зараз поголилася б відчувала б себе, наче голою. Люди реагують по-різному, але це неважливо. Головне я почуваюся так дуже комфортно".

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні