Сенцов розповів, коли опублікує "щоденник голодування"

282
18 жовтня 2019

Олег Сенцов вивіз із російської тюрми 15 зошитів своїх нотатків.

Про це він розповів 18 жовтня під час виступу на найбільшій книжковій ярмарці у світі – Frankfurter Buchmesse.

"Це чорновики, які стануть фільмами та книгами", – цитує режисера та літератора кореспондент "Української правди. Життя".

 Андрій Курков та Олег Сенцов на Frankfurter Buchmesse

Нагадаємо, передісторію:

  • 10 травня 2014 року російські окупанти АРК затримали кримського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка й звинуватили їх у підготовці терактів. Кримчани заперечували звинувачення.
  • 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий суд Ростова засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі, а Кольченка до 10 років в’язниці.
  • У травні 2018 рокув колонії міста Лабитнангі Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних в'язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі 145 днів і припинив голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.
  • 7 вересня 2019 року відбувся обмін утримуваними Україною і Росією громадянами у форматі "35 на 35". Зокрема, Москва видала Києву і політв’язнів Сенцова та Кольченка.

Сенцов також розповів, чи планує свій тюремний досвід описувати в книгах і фільмах: "Я не планую знімати кіно чи писати велику книжку. Особливо про себе".

При цьому він уточнив, що одна книга про нього таки вийде.

"Коли я голодував, то з третього дня вів щоденник голодування, – розповів Олег.

Я був під постійним контролем, в тому числі відеокамер, мене щодня обшукували, тому було важко зберегти його. Я описував речі, які тюремникам не сподобались би.

Я казав, що пишу книгу, маю поганий почерк, тому вони не знайшли його. Якби виявили, то, ймовірно, конфіскували б інші нотатки. Це був великий ризик, але коли на кону життя – все чи нічого – вирішив, що буду писати".

Сенцов висловив сподівання, що наступного року опублікує цей щоденник голодування.

"Я не збираюсь там нічого міняти, так він буде найбільш чесним", – уточнив він.

Вас також може зацікавити:

Найкращі книжки світу, або Що має прочитати кожен

Найкращі українські книжки, або Що має прочитати кожен

Два світи "Так, але…": письменник Тарас Прохасько та художниця Олена Придувалова створили спільну книгу

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.