Як створити новорічний настрій: кіно, музика, страви та напої
ОНОВЛЕНО 26.12.2020
Ще не маєте новорічного настрою?
То ловіть!
Ми подбали про те, щоб ваші очі сяяли не лише від відображення гірлянд.
Не шукайте тут традиційні добірки з "Один вдома", Jingle bells, мандаринів та глінтвейну.
Тут є те, що справді підніме настрій.
"Українська правда. Життя" протестувала на собі ці фільми, музику, книги, страви та напої. Запевняємо, це все викличе у вас усмішку та розіллє по тілу приємне тепло.
ЩО ДИВИТИСЯ
Старе: "Родина напрокат" (1997)
Стара, як світ, казка про Попелюшку, тільки цього разу з дитиною. Навряд знайдеться той, хто принаймні не чув про цей фільм.
Стрічку критикували через головного героя, який мовби запозичений з "Різдвяної історії" Діккенса. Втім, це не завадило картині завоювати три нагороди Гемміні (Канада) та серця мільйонів глядачів по всьому світі.
У 2000-них "Родина напрокат" дуже часто транслювали по українському телебаченню, тож цілком ймовірно, що вона вже стала вашим сімейним різдвяним фільмом.
Нове: "Любіть Куперів" (2015)
Так, нове воно умовно. Цей фільм – щось середнє між традиційними "Пережити Різдво" та "Реальною любов'ю", але ще не встиг набити оскому і ну дуже підходить під сучасні реалії.
Фільм про дитячі травми, сварки, болючі спогади – все, що не дає нам сповна тішитися святом.
Водночас – цілком різдвяний, зі святковими пісеньками, декораціями, щасливим кінцем та зірковим складом акторів.
Вічне: "Квартира" (1960)
Старе чорно-біле кіно, неперевершений Джек Лемон, легкий сюжет, де надзвичайно органічно заміксовані сумні та веселі моменти.
Ті, хто хоч раз його бачив, розуміють: 5 "Оскарів" та звання Найкращого різдвяного фільму всіх часів від The Independent, цілком заслужені. Історія про кохання від Біллі Вайлдера забезпечить вам відчуття свята.
Бонус: "Щасливого Різдва, містер Бін!" (1992)
Не хочете про кохання? Не треба.
"Щасливого Різдва, містер Бін!" – це сьомий епізод британського телевізійного серіалу "Містер Бін", який вперше вийшов на екрани на Різдво 1992 року.
Сюжет простий – головний герой обирає подарунки та проводить спокійний святвечір на самоті. Та хіба може навіть така проста історія бути нудною з Ровеном Аткінсоном?
ЩО СЛУХАТИ
Старе: "Фіолет" – "Зимова" (2012)
Хороша пісня для перегляду старих фото, підбивання підсумків року, заварювання какао із зефіром і споглядання за снігопадом.
А кліп – ще одне нагадування перед новорічно-різдвяними святами про те, що великі справи часто починаються з маленьких: для прикладу, можна занести в найближчий сирітський будинок чи лікарню торбинку фруктів...
Будьте готові, що після перегляду відео вам нестерпно захочеться зробити щось добре для тих, кому нині погано.
Нове: DUDA ft. VERA KEKELIA – "Тобі"
Навіть без святкових декорацій Карпати у паморозі дарують відчуття свята. Віра Кекелія і Роман Дуда презентували кліп на спільну пісню "Тобі" наприкінці листопада.
Пісня – не новорічна, виконавці випустили її до першої річниці весілля. Вона підійде для тих, кому набридли червоно-зелені декорації.
У кліпі Віра і Роман зіграли пару, яка, перебуваючи в одному будинку, не бачать один одного. Герої заглиблюються в свій внутрішній світ, поки випадковий дотик не змінює їхнє життя, даючи шанс на щастя. Попри зйомки кліпу в умовах крижаного холоду, сам трек розіллє всередині вас тепло.
Вічне: Frank Loesser – Baby, it`s cold outside
Френк Лессер написав цю пісню у 1994 році та виконав її зі своєю дружиною Лінн. Популярною вона стала після 1949 року, коли стала саунтреком до фільму "Дочка Нептуна".
У пісні не згадуються свята, але через "холод" її вважають різдвяною. Це діалог між дівчиною, яка збирається додому, і хлопцем, який вмовляє її лишитися.
Наприкінці листопада 2018 року низка радіостанцій США заборонили ротацію цієї пісні. Її назвали неприйнятною в часи #MeToo та боротьби з гендерними упередженнями та сексуальним насиллям.
Опоненти критиків кажуть, пісня не про секс, а про репутацію.
Підтвердження цьому легко знайти і в тексті – дівчина сама не надто хоче йти, вона то лишається на ще один келих, то на ще одну сигарету, а головні її аргументи – це гнів родичів.
Якби там не було, оскароносна пісня назавжди в історії і справді може підняти настрій, коли cold outside.
Бонус: твори Frank Sinatra та Dean Martin
Тут, мабуть, і не варто пояснювати. Естрадно-джазова музика у виконанні цих співаків особливо асоціюється зі святами.
Можна сміливо вмикати будь-який трек і йти вбирати новорічне дерево.
ЩО ЧИТАТИ
Старе: Шарлотта Бронте "Джен Ейр"
Це не надто різдвяна історія, однак є в ній щось таке, чому її хочеться перечитувати холодними вечорами у кріслі під пледом.
"Джен Ейр" – класика жанру. Фото Наш формат |
Ще одна історія Попелюшки, але головна героїня тут – ще й фея сама для себе. Вона не боїться змінювати своє життя, витримує баланс між тим, що кажуть серце і здоровий глузд, вміє прощати і любити. Класика жанру!
Нове: Марк Менсон "Витончене мистецтво забивати на все"
Щоб по-справжньому відчути свято треба "забити" на все, жити в нині, а не в завтра, та тішитися простим речам.
Зробити цього не вийде, якщо у голові засіли нав'язливе прагнення до ідеалу, комплекси, чужі думки та всюдисущі проблеми.
"Витончене мистецтво забивати на все" навчить бути "хорошим пофігістом". Фото Yakaboo |
Бестселлер від The New York Times вийшов у 2016-му. У 2018-му його переклали на українську.
Книга про те, як бути "хорошим пофігістом" – вміти забувати про несуттєве та зосередитися на справді важливих речах.
Гумор та історії про невдачі роблять книжку легкою. Це не занудний посібник з успішності, а книга, яка здатна вам подарувати гарний настрій та відправити у новий рік з новими поглядами.
Вічне: Чарльз Діккенс "Різдвяна історія"
Опублікований у середині грудня 1843 року шеститисячний наклад "Різдвяної пісні" розійшовся ще до Різдва, та й наступні наклади розкупили дуже швидко.
Ну куди ж без "Різдвяної історії" Діккенса! Фото Yakaboo |
Скрудж став символом бездушних людей, зациклених на грошах та власному благополуччі. Однак, не була б це різдвяна історія, якби не все було так просто. Головна думка історії – якою б не була людина, вона може змінитися. І не зле буде на свята ще раз згадати про це.
Бонус: Пейо "Різдво у Смурфів"
Комікси про блакитних гномиків – дитяча книжка. Але хіба це має значення. Відкриваєш – і забуваєш, що ти дорослий.
Серез додаткових "за": книжку можна читати разом з дітьми, вона невелика і точно змусить усміхнутися. Те, що треба, на свята!
Неймовірно позитивні комікси. Фото Yakaboo |
Ось зразок того, що ви знайдете всередині. Фото Yakaboo |
ЩО ЇСТИ
Старе: Печена шинка
М'ясо, натерте спеціями та запечене або по-старому, по-бабусиному, у тісті, або у "рукаві" – традиційна страва і, певно, ще надовго лишиться такою.
Це, до речі, чи не найбільш здоровий спосіб приготування свинини. Однак, останнім часом все більше і більше людей віддають перевагу печеній курці – через нижчу ціну та біле м'ясо. Що ж, теж непоганий варіант.
Навіть фото шинки апетитне! Фото Depositphotos/b.zyczynski |
Нове: Сирна куля з крекерами
Ця закуска прийшла до нас зі США. У ній вершковий сир змішують зі сметаною, чедером, маринованою цибулею, спеціями, іноді ще з беконом, викладають у формі кулі на тарілку і потім намащують на крекери.
Чудово підійде як закуска під легке сухе вино. Не лише смачна страва, а й гарна: можна прикрасити її як ялинкову кульку.
Вічне: Імбирні пряники
У кожної сім'ї свій рецепт приготування Миколайчиків. Якщо ви ще не визначилися або не відчуваєте у собі сил робити шедеври – допоможе Youtube.
Там знайдете не лише рецепти, а й покроковий опис приготування.
Для більш "продвинутих" кулінарів – книги Дарії Цвек. Рецепти там також не складні, але потребують хоча б мінімальних пізнань кухонної справи.
Імбирні пряники - не лише смачний десерт, а й чудовий спосіб зайняти дитину. Фото Depositphotos/ViktoriaSapata |
ЩО ПИТИ
Старе: какао
У казках теплим молоком "приманюють" кого завгодно – від їжачків до Санта Клауса. Приманіть собі новорічний настрій!
Спробуйте окрім какао-порошку додати в молоко шоколадної стружки. Не забудьте про маршмелоу. Для любителів гостренького радимо насипати у напій червоного перцю – вийде дуже незвично.
Маршмелоу не буває багато. Фото Depositphotos/AntonMatyukha |
Нове: егг-ног
Напій прийшов до нас із Шотландії. В країнах пострадянського простору є подібний – гоголь-моголь.
Егг-ног – традиційний різдвяний напій. Він складається з яєць, цукру, молока чи вершків, алкоголю (втім, можна обійтися без нього) та спецій. Його можна пити як підігрітим, так і охолодженим. Підходить для любителів молочних смузі.
Вічне: узвар
Традиціний різдвяний напій українців, обрядова страва. Його заварюють із сухофруктів, родзинок і додають у нього мед.
Можете спробувати поекспериментувати з напоєм: додайте туди спеції або свіжі ягоди чи фрукти, трохи цедри лимона. Вам сподобається!
Дуже здоровий напій. Фото Depositphotos/yulianny |
Людмила Панасюк, УП
Вас також може зацікавити:
"Щирі. Свята". Як українці святкували день Святого Миколи та Різдвяні свята
Подаруй свято! Як стати Миколаєм для самотніх стареньких
Новорічна ялинка 2019: зрубана, штучна, жива у горшку. Яку купити і як вибрати
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.