6 книг про те, як говорити так, щоб тебе слухали

Дарія Поперечна — 8 серпня 2021, 11:00

Щодня ми комунікуємо з колегами по роботі, звітуємо на нарадах, декламуємо промови на презентаціях чи виголошуємо тости на сімейних святах.

Але є люди, які перетворили розмови на мистецтво і навчилися оформлювати свої думки так, що слухаєш їх роззявивши рота та забувши про все на світі.

Як їм вдається так красиво і водночас просто говорити про складне і важливе, буденне та екстраординарне?

Про те, що кожен з нас думає, вони – говорять: на конференціях та засіданнях, презентаціях та офіційних відкриттях, з кафедр університетів чи в креативних просторах.

І якщо вам хочеться так само апелювати поняттями, щоб кожен ваш вираз одразу набував статусу "крилатого" – до Дня спікера тримайте тематичну підбірку книжок з ораторського мистецтва, психології публічних виступів та комунікативних стратегій.

"Словник мови тіла. Секрети невербальної комунікації"

Джо Наварро

Джо Наварро – колишній спецагент ФБР, який протягом 25 років працював у контррозвідці, спеціалізуючись на поведінковому оцінюванні. Всесвітньо відомий фахівець із невербальної комунікації та мови тіла, автор 13 книжок, що вже стали міжнародними бестселерами.

Джо частий гість американських і світових медіа, таких як CNN International, Fox News, BBC, CBS, NBC, National Public Radio, і дописувач The Times та The Washington Post.

Його книжка – детальний посібник з невербальних сигналів, з якими ми найчастіше стикаємося в повсякденному житті. Вона складається з розділів, присвячених різним частинам тіла, і містить статті про понад чотириста найважливіших моделей поведінки, які автор зібрав за довгі роки спостережень.

Ви навчитеся розпізнавати справжні почуття вашого візаві за ледь помітними змінами в зіницях; дізнаєтеся, як губи можуть виражати побоювання або небажання ділитися інформацією; ознайомитеся з безліччю варіантів жестикулювання і значенням кожного з них, а також знайдете багато цікавих порад, які допоможуть вам "читати" людей довкола.

Ви знову й знову звертатиметеся до "Словника мови тіла", щоб збагнути, що насправді має на увазі бос, зрозуміти, чи зацікавлений у вас потенційний романтичний партнер, і навчитися виявляти себе в найвигіднішому світлі.

"Нетворкінг для інтровертів Поради для комфортної та ефективної комунікації"

Карен Вікрі

Значущість комунікації важко переоцінити. Корисні знайомства у будь-якій сфері, здатність швидко знаходити спільну мову з діловими партнерами та одразу стати "своїм" у компанії незнайомців – ось воно, мистецтво нетворкінгу.

Для інтровертів, які панікують лише від думки про нетворкінг та необхідності покинути зону комфорту, книзі Карен Вікрі – як глибокий, заспокійливий ковток повітря.

Цей посібник допоможе по-новому осмислити, як створювати й підтримувати важливі ділові та особисті стосунки і як перетворити спілкування на необтяжливий, природний та приємний елемент життя.

У книжці знайдете настанови, як спрямувати свої інстинкти в правильне русло, щоб створити мережу контактів так, як це властиво саме вам.

"Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів"

Кріс Андерсон


"Ідеї, варті поширення" – гасло, що охоплює світ з 2001 року. А щоб висловити подібні ідеї, необхідно всього 18 хвилин – у цьому впевнений Кріс Андерсон, президент TED та автор "Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів".

Ця книга – не просто збірка порад щодо ораторського мистецтва та прийомів для вдалої презентації. Вона про розробку ідеї, пошук натхнення та серйозну роботу над особистістю.

Позитивні відгуки про книгу залишили видання Forbes, Publishers Weekly, письменниця Елізабет Гілберт на безліч інший вдячних читачів.

"Стратегії і тактики спілкування"

Патрік Кінг

Книжка американського експерта у галузі комунікацій здобула чимало схвальних відгуків на Forbes, Business Insider та Huffington Post. Входить у ТОП бізнес-літератури сайту Amazon.

У ній зібрано 18 потужних методів, які можуть бути використані для ефективного спілкування і реалізації різного штибу комунікативних стратегій.

Посібник був схвально сприйнятий поціновувачами бізнес-літератури, зокрема, журнал Forbes зауважив, що "Патрік Кінґ вчить, як підготуватися до важких розмов таким чином, щоб дійти позитивного результату для обох сторін.

За правильного алгоритму, Кінґ стверджує, що протистояння може бути позитивним, пасивно-агресивна поведінка буде зведена до нуля, а довіра і повага зростатимуть".

"Мистецтво говорити"

Джеймс Борг

Бізнес-тренер Джеймс Борґ, відомий своїми відкриттями в галузях спілкування, особистісного розвитку, мови тіла та "контролю мислення", пропонує прості і дієві поради для кожної людини.

Його методика допоможе змінити спосіб мислення і поведінку в особистому житті й на роботі, зробить життя цікавішим, насиченішим і позбавить зайвого стресу, а навички спілкування сягнуть геть нового рівня.

"Говорити легко та невимушено. Як стати приємним співрозмовником"

Керол Флемінг

У спілкуванні не існує навички важливішої за так звану бесіду "ні про що". Та чому, коли потрібно розпочати легку, невимушену бесіду з незнайомцем, у нас одразу зникають слова?

Так, усі ми любимо слухати. Але не вміємо доладно говорити. Знавчиня мовних вихилясів, тренерка з техніки мов та майстер спорту з вишуканих бесід Керол Флемінґ допоможе прокачати комунікативні навички.

З її допомогою ви навчитеся легко починати розмову та елегантно "виходити" з неї, підтримувати бесіду одразу з декількома співрозмовниками, правильно їсти, пити та рухатися під час розмови, надавати вимові максимальної привабливості, ставати уважним та цікавим співрозмовником та заводити нові корисні знайомства завдяки комунікативним навичкам.

Вас також може зацікавити:

7 книг, які варто взяти із собою у відпустку

Зрозуміти себе: 6 книг про емоції, які допоможуть вам розібратися у житті

Ігри розуму: 5 книг, що допоможуть вам краще використовувати власний мозок

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Реклама:

Головне сьогодні