Олена Гончарук, Алевтина Кахідзе та Джамала - оголосили список номінанток премії Women in Arts. The Resistance

428
1 березня 2023

Оголосили список номінанток премії Українського інституту та ООН Жінки в Україні  Women in Arts. Премію вручатимуть вчетверте. Цьогоріч охоплює два попередні роки й відбувається під гаслом "Вогонь запеклих не пече". Вручення відбудеться 7 березня.

Особливість цьогорічної Women in Arts це додатковий критерій відбору "внесок у перемогу", що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сферах, що безпосередньо наближає перемогу України. 

Про це повідомили на сайті премії.

Реклама:

Номінантками премії у восьми категоріях стали:

 • Жінки у візуальному мистецтві: Алевтина Кахідзе, Катерина Лисовенко, Леся Хоменко, Альбіна Ялоза.
 • Жінки в музиці: Джамала, Алла Загайкевич, Марина Круть (KRUTЬ), Людмила Монастирська.
 • Жінки в театрі: Оксана Дмитрієва, Ніна Захоженко, Марина Кошкіна, Роза Саркісян, Оксана Черкашина.
 • Жінки в кіно: Марина Ер Горбач, Оксана Черкашина, Аліна Горлова, Катерина Горностай, Надія Парфан.
 • Жінки в літературі: Вікторія Амеліна, Галина Крук, Тетяна Малярчук, Ярина Чорногуз, Любов Якимчук.
 • Жінки в культурному менеджменті: Дар’я Бассель, Юлія Ваганова, Ольга Вієру, Олена Гончарук, Єлизавета Герман і Марія Ланько.
 • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: Катерина Ботанова, Юлія Манукян, Тетяна Огаркова, Анастасія Платонова, Ярина Цимбал.
 • Особлива відзнака (Special mention)  жінки, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру (вручається з 2021 року).

З нагоди церемонії нагородження Women in Arts музичний канал MEGOGO LIVE о 20.00 за київським часом представить авторську пісню та відео під назвою "Ти є велика сила", які учасники називають своєрідним жіночим маніфестом. У маніфесті взяли участь виконавиці Roxolana, Марина Круть, Саша Кольцова ("Крихітка"), Олена Карась ("Тонка"), а також номінантки цьогорічної премії Women in Arts. The Resistance.

Читайте також: Червоний шеллак та інші історії про красу на війні

Про премію Women in Arts

 • Women in Arts  це незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за гендерну рівність HeForShe. Мета премії – звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у галузях культури та мистецтва. У 2022 році церемонія не відбулась через початок повномасштабного вторгнення. У Women in Arts 2023 набула нового сенсу, що закладено у назві The Resistance та в айдентиці премії, елементи якої символізують опір;
 • Кандидаток на оримання премії оцінюють експерти та експертки відповідної галузі. Головними вимогами є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. До оцінки запрошуються експертна рада та журі, які є професіоналами та професіоналками в своїй категорії оцінки, представниками державного сектору і незалежних інституцій.
 • Про лауреаток Премії зняли документальний фільм "Жінки, що грають в ігри", української режисерки Надії Парфан.Реклама: