Відтепер онлайн. Розпочав роботу Віртуальний музей української діаспори

2083
26 жовтня 2023

Музей української діаспори створив сайт, на якому збирають відцифровані експонати з колекції музею та його партнерів з України та закордону. Про це повідомив Музей Києва.

У Віртуальному музеї української діаспори нині розмістили майже 400 оцифрованих експонатів. Це в першу чергу твори мистецтва та особливо рідкісні історичні артефакти. 

З найцікавіших експонатів – фотоархіви і роботи сім’ї художників Кричевських, рекламні листівки компанії "Cunard Steam Ship Co. Ltd.", яка займалася перевезенням  українських емігрантів через Атлантичний океан. Також серія світлин колекції Василя Авраменка, балетмейстера та хореографа.

Реклама:

Загалом колекція Музею української діаспори налічує близько 20 тисяч експонатів.

На вебсторінці вже створені тематичні та меморіальні розділи, присвячені українським діячам. Зокрема, останньому президенту УНР в екзилі Миколі Плав’юку, диригенту та композитору Олександрові Кошицю й 80-ти представникам трьох хвиль еміграції.

"Це освітня та науково-просвітницька веб-платформа, створена з метою збереження та оприлюднення оцифрованої колекції Музею української діаспори у Києві та його партнерів з України і зарубіжжя, поширення знань про історію та культурні надбання світового українства, діяльність українських інституцій світу та видатних особистостей українського походження, публікації наукових та науково-просвітницьких матеріалів з діаспорознавства.", – розповідають в музеї.

Музей української діаспори є філією Музею історії Києва і представляє історію та мистецьку спадщину вихідців з України – переважно емігрантів після ІІ Світової війни та представників українських закордонних інституцій. Він почав свою роботу 1999 року як Музей культурної спадщини в реконструйованій садибі XVIII століття на столичному Подолі. Після 2015 року його перейменували на Музей української діаспори.

В основі колекції – твори українських митців з різних країн світу, які передавала Національна Комісія з питань повернення в Україну культурних цінностей  протягом 1992-1999 років. Після цього команда музею самостійно налагоджувала контакти із закордонними партнерами, фондами та представниками діаспори та наповнювала колекцію музею. Значну частину також складають надходження, подаровані приватними колекціонерами з усього світу.

Наживо більшість експонатів можна побачити у постійній експозиції Музею української діаспори, яка діє від 29 травня 2021 року. Серед них є як твори мистецтва, так і цінні папери, особисті речі, архівні матеріали та фотографії.

Реклама:

Читайте також: Українська музейна дипломатія: між потребою вижити і вимогою бути цікавим світуРеклама: