Суд визнав незаконною нинішню Раду при Держкіно

Марія Кабацій — 2 листопада 2023, 16:48

У четвер, 2 листопада, Київський окружний адміністративний суд задовільнив позов Національної спілки кінематографістів України проти Держкіно.

Своїм позовом кінематографісти вимагали скасувати постанову Кабміну, якою продовжили повноваження нинішньої Ради з питань державної підтримки кінематографії до закінчення війни. Тож на нинішньому засіданні суд задовільнив позов Спілки проти Держкіно в повному обсязі.

Як розповіла УП.Культура адвокатка Надія Денисюк, яка представляла інтереси Національної спілки кінематографістів України, засідання пройшло доволі швидко, без ексцесів, сторони поводили себе в рамках процесу.

"Рішення ще не набуло законної сили. Воно набере законної сили або після перегляду апеляційною інстанцією, або, якщо ніхто не подасть апеляцію, то після закінчення строку оскарження – це 20 днів з моменту виготовлення рішення", – пояснила Денисюк.

Адвокатка переконана, що Кабмін та Держкіно подаватимуть апеляцію на сьогоднішнє рішення суду.

"Я впевнена, що [апеляція] буде. В них така робота. Рішення доволі гучне і резонансне, і справа теж така. Відповідно, думаю, що ні Кабмін, ні Держкіно не залишать це рішення не на їхню користь просто так, а будуть оскаржувати. Судячи по реакції представників тієї сторони, вони це точно будуть робити", – заявила вона.

При цьому Денисюк підкреслила, що Спілка кінематографістів готова боротися до кінця: "Чекаємо. Звісно, ми далі будемо боротися. Я вірю, що у нас хороші шанси і хороша позиція".

Рішення суду прокоментував також кінопродюсер, співзасновник Одеського кінофестивалю Денис Іванов. "Національна спілка кінематографістів України виграла суд! Рішення про подовження повноважень минулої Ради підтримки кінематографії на чолі з Артемом Колюбаєвим визнано незаконним! Це ще не кінець історії, бо за методичками далі буде апеляція. Але це дуже важливий крок вперед для кіноспільноти!" – зазначив Іванов.

Кінематографісти після засідання суду. Фото: Денис Іванов

7 березня цього року Кабінет міністрів оприлюднив постанову про продовження повноважень членів Ради з державної підтримки кінематографії на чолі з продюсером та колишнім бізнес-партнером Єрмака Артемом Колюбаєвим. Хоча за законом їх мають змінювати щодва роки. Це стало результатом звернення Держкіно щодо нібито неспроможності через воєнний стан провести конкурс для оновлення Ради.

12 травня Національна спілка кінематографістів України подала позов проти Кабміну, яким оскаржувала рішення Держкіно подовжити повноваження Ради.

Позов мали розглядати на засіданні 20 вересня, але тоді його відклали на 2 листопада, бо суд не надіслав вчасно повістки для третіх осіб – членів Ради.

Читайте також: Кабмін може схвалити скандальну стратегію розвитку кіно

Реклама:

Головне сьогодні