Перший Великий благодійний концерт "Друзі" від спільноти "Культура об’єднує"®

— 12 січня, 15:22

30 січня 2024 року у Києві відбудеться перший Великий благодійний концерт під назвою "Друзі" від спільноти "Культура об’єднує" (Сulture connects.ua) – нового товариства, покликаного гуртувати українців та прихильників України в усьому світі навколо класичної музики.

Повномасштабне російське вторгнення підштовхнуло українців до пошуку та утвердження власної культурної ідентичності. Українська музика глибоко укорінена в нашій історії.

У роки бездержавності, війн та революцій, криз та різноманітних заборон українські композитори продовжували творити – кожен у свій час, фіксуючи його та надаючи звучання.

Тож класична музика, поза сумнівом, є важливим культурним маркером і незамінним елементом нашої самоідентифікації.

Знати й вивчати власний доробок, осмислювати й відкривати не відомі широкому загалу твори та імена, популяризувати і демонструвати усе багатство, красу і колорит класичних творів, гуртуватися навколо музики в ім’я нашої культури, а також формувати розуміння стратегічної важливості української музичної культури – ось місія і мета спільноти.

Українська скрипалька, керівниця Національного ансамблю солістів "Київська камерата" Богдана Півненко впевнена у новому поколінні композиторів та музикантів і наголошує на необхідності всебічної підтримки для них на державному рівні.

Нові часи несуть Україні випробування і разом із тим ‒ неймовірні шанси та можливості. Велика цікавість до власного та щира мотивація пізнавати власне відкриває спільноті "Культура об’єднує" широкі шляхи для промоції та просвітництва.

Виховувати повагу до академічних музикантів і колективів України, підтримувати музикантів, які продукують українську музику, безпосередньо знайомити із музичними творами планується шляхом створення комунікативних платформ – концертів, лекцій, культурних колаборацій, музичних хабів тощо.

Започатковує ініціативу Великий благодійний концерт 30 січня 2024 р.

Втілення ідей Сulture connects.ua можливе завдяки головним захисникам незалежності України – Збройним силам України. Тож перша подія є доброчинною – усі кошти від Великого благодійного концерту спрямують до БО "Фонд Андрія Хливнюка".

Ініціатором об’єднання українців та прихильників України в усьому світі навколо класичної української музики та втіленням її під час першого Великого благодійного концерту є один із найбільш знаних в Україні та усьому світі колективів – Національний ансамбль солістів "Київська камерата"

Концепцію формування спільноти радо підтримали Дім освіти та культури "Майстер клас" і Томас Бруннер, австрійський бізнесмен, ініціатор створення у 2018 році Спілки друзів філармонії у місті Дніпро, а також фонд Culture Conect.Ua.

ДОВІДКА: "Київська камерата"

Національний ансамбль солістів "Київська камерата" – оркестр, де кожен музикант є віртуозом та сольним виконавцем. Це колектив із чіткою місією – промоція української музики в усьому різнобарв’ї стилів, течій та композиторських шкіл.

Заснована у 1977 році, "Київська камерата" добре відома на музичних світових майданчиках завдяки віртуозній інтеграції українського виконавства у мистецьку мапу світу. Національний ансамбль солістів неодноразово виступав у Польщі, Франції, Німеччині, Нідерландах, Італії, Австрії, Німеччині, Франції, Вірменії, Хорватії, Грузії, США, Кувейті та інших країнах.

Під час першого Великого благодійного концерту прозвучать твори композиторів зі світовим ім’ям, а також знакові твори українських композиторів, зокрема кримськотатарського митця, який нині проживає на території тимчасово окупованого Криму, Назима Амедова.

Концерт відбудеться за участі хорової капели хлопчиків та юнаків "Дзвіночок", художній керівник Рубен Толмачов, та дівочого хору "Вогник", художній керівник Олена Соловей.

Київ, Fairmont Grand Hotel Kyiv

30 січня, 18:30

Квитки можна придбати за посиланням.

КОНТАКТИ:

Вікторія Зубенко,куратор проекту

+38(067)401 65 34(viber,telegram,what’app)

Катерина Супрун, international relations

+38(093)0929973 (viber, telegram),+44 1522 7735585(what’s app)

Головне сьогодні