Одеський кінофестиваль 2024 відбудеться в Києві

Марія Кабацій — 19 грудня 2023, 15:54

Одеський міжнародний кінофестиваль знову переїжджає. 15-й кіноогляд знову проведуть в іншому місті – цього разу в Києві.

Читайте УП.Культура у Telegram

Одеський кінофестиваль 2024 пройде в столиці 12-20 липня наступного року, повідомила пресслужба ОМКФ.

У рік повномасштабного вторгнення Росії в Україну кінофестиваль в Одесі не проводили. Натомість його події перенесли за кордон: конкурсні програми пройшли в рамках Варшавського міжнародного кінофестивалю.

Цьогоріч фестиваль з безпекових міркувань проводили у Чернівцях. На "батьківщині" фестивалю – в Одесі – пройшли лише покази спеціальних програм.

"Минулий ОМКФ гостинно приймали Чернівці, які показали щире захоплення українською культурою та мистецтвом. Наступного року ми привеземо Одеський міжнародний кінофестиваль у Київ, де очікуємо не менш теплий прийом від столичних кіноманів і поціновувачів якісних глядацьких арт-фільмів", – заявила генеральна директорка ОМКФ Анна Мачух.

Відкриття Одеського кінофестивалю 2023 у Чернівцях. Фото: ОМКФ

Крім оголошення дат і міста проведення, команда Одеського кінофестивалю також відкрила прийом заявок на участь у конкурсних програмах: у Національній та Міжнародній європейській.

Прийом заявок буде відкритий з 19 грудня 2023 року по 1 травня 2024 року. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті кінофестивалю, та надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали.

Про ОМКФ

Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) був започаткований 2010 року для популяризації інтелектуального кіно серед українських глядачів, а також для підтримки та розвитку вітчизняного кінематографа.

За роки існування він зміг стати одним з найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі та однією з найбільших подій української індустрії кіно.

Фото: ОМКФ

Традиційно проходив щороку в середині липня та до 2021 року поєднував три конкурси: міжнародну, національну та європейську програми. Крім того, ОМКФ проводив позаконкурсні покази, індустрійні події, майстер-класи та презентації майбутніх кінопроєктів.

У різні роки гостями Одеського кінофестивалю були такі світові зірки як Катрін Деньов, Пітер Грінуей, Кілліан Мерфі, Кшиштоф Зануссі, Джон Малкович, Клаудіа Кардіналле, Даррен Аронофскі, Джеральдіна Чаплін та інші.

Читайте також: Румунський сюрреалізм та війна очима митців: які фільми перемогли на Одеському кінофестивалі 2023

Реклама:

Головне сьогодні