Майже півмільйона музейних предметів евакуювали через війну в Україні

Анастасія Большакова — 4 липня, 16:09
Майже півмільйона музейних предметів евакуювали через війну в Україні
Картину "Пісня" Тетяни Старосельської російські окупаційні сили вивезли з Херсона під час відступу.
Херсонський художній музей

Від початку війни у 2014 році з українських музеїв евакуювали 453 тисячі 541 музейний предмет, ще 35 тисяч офіційно перебувають у розшуку.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на заступницю міністра культури з цифровізації Анастасію Бондар.

"У нас наразі майже 35 тис. музейних об'єктів уже вважається офіційно в розшуку. Але потрібно розуміти, що слідчі дії і доказова база забирають певний час, тому ці цифри будуть наздоганяти далі в кількості", — розповіла посадовиця.

ВІДЕО ДНЯ

За словами Бондар, станом на 2014 рік в Україні налічувалося 12 мільйонів музейних об'єктів, які були частиною державного фонду. З них 1,7 мільйона зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях — там лишаються 90 музеїв і музейних сховищ.

Як росіяни обкрадають українські музеї

Після того, як російські війська заходять на тимчасово окуповані території, або полишають їх, то нерідко забирають із собою музейні твори мистецтва.

Так, Херсонський художній музей постійно ідентифікує викрадені живописні твори й скульптури за фотографіями або новинними сюжетами. Наприкінці червня працівники ідентифікували 113-ту роботу — "Зимовий пейзаж з тройкою" російського художника Василя Екгорста.

Під час виходу з Херсона окупанти викрали твори Тетяни Яблонської, Михайла Шапошникова, Костянтина Трутовського та багатьох інших.

У лютому 2024 року в Росії виставили на аукціон картину художника Івана Айвазовського "Місячна ніч". У 2014 році її серед понад півсотні полотен незаконно передали у Сімферопольський художній музей на початку російської окупації Криму.

В 2017 році за поданням прокуратури Криму Інтерпол оголосив 52 картини, передані в окупований Крим, у міжнародний розшук.

Реклама:

Головне сьогодні