У Біленькому на Запоріжжі росіяни знищили старовинну садибу Миклашевських

22 червня російські військові завдали удару безпілотниками по старовинній садибі Миклашевських у Біленькому Запорізької області. На місці удару здійнялася пожежа – маєток знищено вщент.
Про це повідомила Анна Головко, завідувачка інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника "Хортиця".
"Садиба Михайла Миклашевського – представника старовинного українського козацько-старшинського роду – була не просто архітектурною та історичною пам'яткою. Це була єдина настільки добре збережена садиба запорізького краю", – написала Анна Головко.

За її словами, будівлю звели у 1853–1916 роках. Всередині маєтку досьогодні зберігалися старовинний дерев'яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер'єру.
Під час повномасштабного вторгнення росіяни атакували садибу тричі: у січні та липні 2025 року та в лютому 2026 року.

Садиба Миклашевських – це пам'ятка архітектури, містобудування та історії місцевого значення.
За даними "Суспільне Запоріжжя", раніше у маєтку розташовувалася школа, а після революції 1917 року до 2005 будівлю використовували як швейну майстерню, а потім знову повернули початкову школу.
