У Біленькому на Запоріжжі росіяни знищили старовинну садибу Миклашевських

Дар'я Лобанок — 22 червня, 17:06
У Біленькому на Запоріжжі росіяни знищили старовинну садибу Миклашевських
Через російський обстріл маєток охопила пожежа
Анна Головко

22 червня російські військові завдали удару безпілотниками по старовинній садибі Миклашевських у Біленькому Запорізької області. На місці удару здійнялася пожежа – маєток знищено вщент.

Про це повідомила Анна Головко, завідувачка інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника "Хортиця".

"Садиба Михайла Миклашевського – представника старовинного українського козацько-старшинського роду – була не просто архітектурною та історичною пам'яткою. Це була єдина настільки добре збережена садиба запорізького краю", – написала Анна Головко.

Згорівший маєток
Згорівший маєток
Фото надане місцевими жителями для "Суспільне Запоріжжя"

За її словами, будівлю звели у 1853–1916 роках. Всередині маєтку досьогодні зберігалися старовинний дерев'яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер'єру.

РЕКЛАМА:

Під час повномасштабного вторгнення росіяни атакували садибу тричі: у січні та липні 2025 року та в лютому 2026 року.

Анна Головко

Садиба Миклашевських – це пам'ятка архітектури, містобудування та історії місцевого значення.

За даними "Суспільне Запоріжжя", раніше у маєтку розташовувалася школа, а після революції 1917 року до 2005 будівлю використовували як швейну майстерню, а потім знову повернули початкову школу.

Реклама:

Головне сьогодні