У Кропивницькому росіяни пошкодили обласну філармонію

У ніч на 28 липня росіяни атакували Кіровоградщину дронами. Вибуховою хвилею було пошкоджено обласну філармонію у місті Кропивницький, пам'ятку архітектури місцевого значення.
Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

У будівлі вилетіли шибки вікон та пошкоджений фасад. На місці працювали комунальні служби та фахівці, щоб визначити й обстежити наслідки. Постраждалих та загиблих не виявили.
Як зазначила в коментарі Суспільне Кропивницький директорка філармонії Наталія Агапєєва, пошкоджено понад 20 вікон й невідомо, чи доведеться замінювати у всій будівлі.

Історія обласної філармонії у Кропивницькому
Хоча фактично філармонія була заснована у 1944 році, спорудження концертної зали відбулося лише 1954 року. Проєкт будівлі розробила заслужена архітекторка України Лідія крейтор, а здоблення стелі, карнизів, колон створив скульптор-ліпняр Володимир Зайцев.
Будівля розташована навпроти Ковалівського парку. Свого часу в ній розпочинали кар'єру Антоніни та Віталія Мареничів з однойменного вокально-інструментального ансамблю.