У Стокгольмі відкрився другий фестиваль "Українська весна"

Анастасія Большакова — 26 квітня, 11:10
У Стокгольмі відкрився другий фестиваль Українська весна
Першій концертній події фестивалю передував урочистий прийом від посольства Німеччини у Швеції
Ukrainska Institutet i Sverige

24 квітня на головній концертній сцені Швеції, у Королівському концертному холлі, відкрився вже другий поспіль "Європейський фестиваль: Українська весна". Про це УП.Культура повідомила пресслужба події.

Першій концертній події фестивалю передував урочистий прийом від посольства Німеччини у Швеції. У відкритті взяли участь представники уряду і парламенту Швеції, посли іноземних держав, а також культурні і громадські діячі.

Фестиваль організований за координації Українського інституту в Швеції низкою дипломатичних і культурних установ різних країн, що працюють у Стокгольмі, а також за підтримки Європейської комісії і Об'єднання інститутів культури країн Європейського союзу EUNIC.

Посол на відкритті фестивалю
У відкритті взяли участь представники уряду і парламенту Швеції, посли іноземних держав, а також культурні і громадські діячі

Концепція фестивалю полягає в тому, щоб представити Україну як невід'ємну частину спільної європейської культурної спадщини.

Афіша музичного фестивалю
Афіша музичного фестивалю

"Всі наші зусилля мають бути спрямовані на підтримку України. Кожна культурна подія має привертати увагу до жахливого злочину, який Росія продовжує чинити на українській землі. Музика не може зупинити агресора, але це може зробити зброя, для отримання якої треба кожного дня нагадувати: Україна не просто існує і має голос, Україна – невідʼємна натуральна частина Європи", – зазначила директорка Українського інституту в Швеції, піаністка Наталія Пасічник.

Один з послів підписує листівку
Фестиваль організований за координації Українського інституту в Швеції

На концерті-відкритті вона разом із вокальним ансамблем Calmus із Лейпцигу представила нове бачення всесвітньо відомого твору Йоганна Себастьяна Баха "Добре темперований клавір" – з релігійними текстами та вокальним аранжуванням.

Наталія Пасічник за фортепіано
Наталія Пасічник разом із вокальним ансамблем Calmus виконала твір Йоганна Себастьяна Баха "Добре темперований клавір"

Вокалісти Calmus підкреслили, що вважають підтримку уваги до України через культурні події важливою і дієвою.

"Це точно працює, коли ми продовжуємо нагадувати про Україну на своїх концертах. З самого початку повномасштабного вторгнення ми на своїх концертах обовʼязково співали "Молитву за Україну" Миколи Лисенка – "Боже, великий, єдиний". Ми співали це, щоб сказати людям: "У Європі йде війна!". Ми робили це і в США, і скрізь, де виступали. Я переконаний, що це, безумовно, допомагає, коли ми поєднуємо мистецтво та обізнаність людей про те, що відбувається", – сказав один з учасників Calmus Ensemble Фрідріх Бракс.

Наталія Пасічник із вокальним ансамблем Calmus
Наталія Пасічник із вокальним ансамблем Calmus

Перший концертний день організатори присвятили памʼяті оперного співака Василя Сліпака. Він був солістом Національної опери в Парижі, пішов захищати Україну і був убитий російським снайпером під Бахмутом 29 червня 2016 року. Кожен день фестивалю присвячений митцю-воїну, який загинув на фронті.

Фестиваль триватиме до 7 травня, у гранд-фіналі виступить всесвітньо відомий латвійський скрипаль і диригент Ґідон Кремер разом зі своїм оркестром Kremerata Baltica.

З повною програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Реклама:

Головне сьогодні