Архітекторам пропонують взяти участь у реконструкції кінотеатру імені Коцюбинського у Вінниці

У Вінниці триває архітектурний відкритий конкурс FATA MORGANA, де фахівцям пропонують створити проєкт реконструкції будівлі кінотеатру імені Михайла Коцюбинського для потреб музею сучасного мистецтва.
Про це УП.Культура повідомили пресрелізом.
Будівля кінотеатру, яку пропонують переосмислити, розташована на вулиці Соборній, 68. Це конструктивістська споруда початку ХХ століття, яка "десятиліттями відігравала роль публічного простору та місця культурних зустрічей. Конкурс покликаний повернути будівлі сенс і органічно інтегрувати її у сучасне життя міста, не починаючи з нуля, а зберігаючи культурні нашарування та повагу до історичної тканини", – йдеться у пресрелізі.
Участь у конкурсі можуть взяти індивідуальні архітектори, які мають фахову освіту та досвід від трьох років, архітектурні бюро та міждисциплінарні команди – разом з архітекторами до складу можуть входити спеціалісти з реставрації, культурної спадщини, експозиційного дизайну, музейної справи, інженерії, ландшафтної архітектури.
Роботи оцінюватимуть:
- Владислав Скальський, заступник міського голови Вінниці,
- Ганна Бондар, віцепрезидентка Національної спілки архітекторів України,
- Ґрейнн Шаффрі (Gráinne Shaffrey), архітекторка-реставраторка, ICOMOS Ireland,
- Магнус Воге (Magnus Wåge), архітектор, співзасновник Mestres Wåge Arquitectes,
- Сенка Ібрисімбегович (Senka Ibrisimbegovic), директорка Музею сучасного мистецтва Ars Aevi, Сараєво.
Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму на офіційній сторінці за посиланням. Учасникам нададуть пакет конкурсної документації, до якої входять історична довідка, опис технічного стану будівлі, 3D-скан будівлі кінотеатру та список корисних текстів від Харківської школи архітектури.
У червні організують одноденний доступ до будівлі для зареєстрованих учасників за попереднім записом.
Кінцевий термін подачі проєктів – 31 липня. У вересні відбудеться оголошення результатів та виставка конкурсних робіт.
За результатами конкурсу передбачено п'ять премій: І премія – 350 000 гривень, ІІ та ІІІ премії – по 175 000 гривень, IV та V премії – по 80 000 гривень.
Секретарка конкурсу: Ольга Балашова, голова правління ГО "Музей сучасного мистецтва".
Конкурс запустили Вінницька міська рада, ГО "Музей сучасного мистецтва", ГО "Мистецьке об'єднання Плай" та ЮНЕСКО.
Раніше стало відомо, що у Вінниці хочуть створити Музей сучасного мистецтва. У 2025 році організація "Музей сучасного мистецтва" спільно з Вінницькою міськрадою і Мистецьким об'єднанням "Плай" підписали Меморандум про створення мережевого Музею сучасного мистецтва у Вінниці, який водночас несе в собі глобальнішу мету – децентралізацію, розбудову мережі музеїв між регіонами та зрештою створення інституції, яка б могла опікуватися сучасним мистецтвом усієї країни.
УП.Культура розбиралася, яким готують проєкт майбутнього музею у Вінниці.
