На відкритті українського павільйону на Венеційській бієнале Італія заявила про бойкот російського

Голова Комітету з питань культури Палати депутатів Італії Федеріко Молліконе заявив, що не братиме участі у відкритті російського павільйону. Це відбулося під час інавгурації українського павільйону на передвідкритті Венеційської бієнале.
Про це повідомляє УП.Культура з місця подій.
За його словами, він також свідомо не відвідав пресконференцію, присвячену презентації павільйону Росії. Молліконе наголосив: автономія бієнале не означає згоди з її рішеннями, а італійський уряд і парламент так само мають право на власну позицію. Він також додав:
"Як уже заявляли прем'єр-міністерка Мелоні та міністр Джулі – і він підтвердив це лише кілька годин тому, – ми поважаємо свободу критичного мислення та автономію Венеційської бієнале, але не погоджуємося з рішенням Фундації допустити участь російського павільйону."
Він прямо заявив, що держава, яка чинить агресію, не може використовувати мистецтво для легітимації злочинів і стирання відповідальності.
Виступаючи на відкритті українського павільйону, Молліконе підкреслив: "Ми поважаємо російський народ і його культуру, але стоїмо разом з Україною, Польщею, Румунією, Молдовою, країнами Балтії, Швецією, Фінляндією, Данією, оновленою Угорщиною – усіма 22 країнами, які кинули виклик рішенню бієнале. Держава, що веде агресивну війну, не може використовувати мистецтво, щоб стирати державні злочини і легітимізувати свої військові дії.
Хочу також нагадати, пане президенте Бутафуоко, дорогий П'єтранджело, що все це можливе саме тому, що ми перебуваємо в Європі – спільноті держав, де захищають і підтримують критичне мислення та автономію. Якби бієнале проходила в Москві, пане президенте Бутафуоко, дорогий П'єтранджело, цього б не сталося. Вільного українського павільйону там ніколи б не існувало".
Під час церемонії Молліконе вручив віцепрем'єр-міністерці культури України Тетяні Бережній статуетку богині перемоги Ніки – символічну відзнаку, що відсилає до образу перемоги й спільних європейських коренів. У своїй промові він пояснив цей жест як знак солідарності та віри у перемогу. Ніка, за його словами, уособлює прагнення Заходу до свободи і відродження.
Окремо Молліконе наголосив, що можливість відкрито критикувати рішення бієнале існує саме тому, що подія відбувається в Італії та Європі. "Якби бієнале проходила в Москві, вільного українського павільйону там не могло б бути", – зазначив він.
Промову він завершив гаслом "Слава Україні!".
Офіційне відкриття бієнале заплановане на 9 травня. Наразі у Венеції триває період передвідкриттів і національних інавгурацій.