В Америці митці організовують серію акцій проти адміністрації Трампа

Дар'я Лобанок — 15 жовтня, 19:01
В Америці митці організовують серію акцій проти адміністрації Трампа
Учасники протестів
NYT

По всій території США 21 та 22 листопада відбудуться мистецькі протести під назвою "Падіння свободи" проти адміністрації Трампа. Митці вважають їхні дії авторитарними.

Про це повідомляє The New York Times.

"Наша демократія під атакою. Загрози свободі слова зростають. Інакомислення криміналізується. Інституції та ЗМІ перетворюються на рупори пропаганди. Заходи стануть "терміновим закликом до мистецької спільноти об’єднатися всупереч авторитарним силам, що охоплюють країну", – зазначають організатори.

Серед тих, хто візьме участь у протестах – кінозірки Майкл Мура, Аву Дюверне, Лору Пойтрас, музиканти Аманда Палмер, Джона Ледженда, художниця Мерілін Мінтер та письменниця Дженніфер Іган.

"Я вітаю цей стимул діяти разом з іншими митцями та наполягаю на нашому праві вільно думати та говорити", – сказала Дженніфер Іган, пуліцерська лавреатка та експрезидентка американського PEN.

РЕКЛАМА:

До протесту також долучаться публічні бібліотеки Нью-Йорка та Брукліна, Університет Південної Каліфорнії та Документальний центр Мейслеса.

Серед організаторів акції художник-візуаліст Дред Скотт та драматург, лауреат Пулітцерівської премії Лінн Ноттедж .

"Дія – це художнє вираження. Вираження – один із найважливіших інгредієнтів американського наративу, і його не можна зупинити чи замовкнути", – сказав Ноттедж.

За його словами, він розглядав Центр Кеннеді для постановки одного з мюзиклів, але коли адміністрація Трампа змінила там керівництво команда Ноттеджа вирішила не продовжувати співпрацю. Він сказав, що ці зміни та інші дії адміністрації Трампа чітко дали зрозуміти митцям, що вони повинні дотримуватися поглядів Білого дому на історію та культурне життя США.

Протести "Падіння свободи" не мають інструкцій щодо участі, організатори вказують, що долучитися може кожен, як приклад з кураторською виставкою про свободу слова, постановочним читанням забороненої п’єси або з показом цензурованого чи політично забарвленого фільму.

Мистецькі протести з’явилися на тлі другого раунду протестів "Без королів", які заплановані на 18 жовтня у США. Демонстрації є відповіддю на надмірні повноваження президента щодо королівського життя та продовжити перший раунд червневих виборів, який відбувся у 2100 містах та селищах, а за оцінками, у ньому взяли участь понад п'ять мільйонів людей.

Реклама:

Головне сьогодні