У Дніпропетровську на виклик "швидкої" приїдуть лише терапевти

— 15 грудня 2010, 12:17

Вже невдовзі на виклики мешканців Дніпропетровська приїжджатимуть тільки лікарі широкого профілю, тобто терапевти.

Вузькопрофільні фахівці "швидкої" впродовж останніх двох місяців активно відвідують курси з перекваліфікації. Щойно вони отримають спеціальні сертифікати - нова система запрацює на повну потужність.

Ефективність експерименту зможуть оцінити лише за декілька років, проте вже на його початку думки розділилися, пише Німецька хвиля.

Самі лікарі від таких змін не в захваті. Вони вважають, що замість покращення якості надання медичної допомоги, насправді буде зворотній результат. На думку фахівців, широко профільний лікар впорається лише із незначними проявами серцево-судинних та неврологічних хвороб, у разі ж важких випадків "швидка" буде виконувати хіба що роль таксі, щоб перевезти хворого до стаціонару.

Утім, зазначають працівники швидкої, часто стається так , що хворого або не можна перевозити, або на це просто немає часу. Тож, зазначають медики, слід чекати збільшення смертельних випадків.

Схожа ситуація і з педіатрами. Перелік, діагностика та лікування дитячих хвороб дуже відрізняється від дорослих, без спеціальних знань тут не обійтися - стверджують на дніпропетровській станції швидкої допомоги.

Тим часом, чиновники докладно коментувати нововведення відмовляються, проте переконані, що на якості невідкладної допомоги це ніяк не відіб'ється.

"Це постанова Кабміну, яка передбачає не тільки зміну профілю лікарів швидкої, але й кількість бригад", - каже голова управління охорони здоров'я Облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

За її словами, нововведення тестуватимуть впродовж кількох років, якщо результати будуть незадовільними, зміни вноситимуть в робочому порядку. Проте іншого способу дізнатись чи спрацює система, ніж випробувати її у реальних умовах - чиновники не бачать.

Реклама:

Головне сьогодні