У складі Coca-Cola знайшли компонент, що провокує рак

— 18 лютого 2011, 13:15

Один з компонентів Coca-Cola і Pepsi виявився канцерогенним. Так, штучний коричневий барвник, який використовують для виробництва популярних газованих напоїв, може бути причиною тисячі ракових пухлин.

Таку заяву зробили спеціалісти "Центру з використання досягнень науки в інтересах суспільства" (CSPI), пише The Daily Mail.

"Барвники на основі карамелі, що використовуються для фарбування Coca-Cola, Pepsi й інших продуктів, забруднені двома хімічними речовинами, які викликають рак. Вони повинні бути заборонені", - наголосили активісти CSPI.

На відміну від карамелі, яку можна зробити в домашніх умовах шляхом плавлення цукру в каструлі, штучне коричневе забарвлення в колі і деяких інших продуктах виробляється шляхом взаємодії цукру з аміаком і сульфітами при високому тиску і температурі.

"Хімічні реакції призводять до утворення двох речовин, відомих як 2-ІМ і 4-MI, які, як виявилося після низки проведених досліджень, викликають рак легенів, печінки, щитовидної залози або лейкемії у лабораторних мишей і щурів", - зауважили науковці.

Американська Національна токсикологічна програма зазначає, що є "чіткі докази", що і 2-ІМ і 4-ІМ, канцерогенні для тварин, а, отже, можуть становити небезпеку і для людей.

У свою чергу дослідники з Університету Каліфорнії в Девісі виявили значний рівень 4-ІМ у п'яти марках Coca-Cola.

Представники компанії на звинувачення не відповідають, також вони зберігають мовчання і з питання про те, чому вони відмовляються використовувати в Coca-Cola інший барвник, під час приготування якого аміак не додають.

Всі американські виробники використовують 4 типи штучної карамелі, і лише у двох з них використовують аміак. Саме на заборону такої карамелі у виробництві коли, пива і соєвого соусу наполягають провідні онкологи США.

Нещодавно журналісти заявили, що розсекретили таємний склад Coca-Cola. Згідно з оригінальним рецептом, який вперше був приготований в 1886 році, до складу популярного напою входить екстракт коки, лимонна кислота, кофеїн, цукор, вода, сік лайма, ваніль, карамель, алкоголь, апельсинове масло, олія лимонна, олія мускатного горіха, коріандр, неролі, кориця.

Реклама:

Головне сьогодні