Оральний секс частіше призводить до раку горла, ніж куріння – вчені

— 22 лютого 2011, 12:31

Всі хлопчики повинні бути вакциновані проти папіломовірусу, який передаються статевим шляхом, з тим щоб запобігти сплеску поширеності раку горла, вважають вчені з Університету Огайо в Колумбусі під керівництвом професора Мауро Джіллісона.

Кількість хворих на рак порожнини рота серед молодих людей у Великобританії подвоїлась протягом останніх трьох десятиліть. На думку вчених, цьому сприяла головним чином сексуальна революція.

Раніше основною причиною захворювання на злоякісні пухлини горла, викликані папіломовірусом, вважалися зловживання цигарками та алкоголем.

Однак, як показали дослідження американських науковців, ті молоді люди, які займалися оральним сексом більш ніж з шістьма партнерами були в 8,6 рази більш схильні до розвитку раку, ніж ті, хто ніколи не займався цим, пише The Telegraph.

Водночас курці мали лише в три рази більше шансів отримати рак горла, ні ті, хто не палить. А ті, хто зловживає алкоголем ризикували обзавестися злоякісною пухлиною в горлі лише у 2,5 рази.

ВІДЕО ДНЯ

Наразі ситуація зі зростом захворюваності на рак горла в наслідок орального сексу стала настільки серйозною, що провідні спеціалісти з вивчення раку закликають уряд серйозно розглянути питання про вакцинацію хлопчиків проти вірусу папіломи, перш ніж вони починають сексуальне життя.

Професор Джіллісона підкреслює, що сьогодні оральний секс вважається більш небезпечним з точки зору онкології, ніж куріння і алкоголь. Сьогодні рак горла, що виник у результаті зараження папіломовірусом, тільки у Великобританії забирає життя 1000 осіб щорічно - що вдвічі більше, ніж було 20 років тому.

Ці дані були оприлюднені під час конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки, що проходить в ці дні у Вашингтоні.

Вчені відзначають: підлітки вважають оральний секс менш небезпечним, ніж "справжній", що призвело до його найширшому поширенню в молодіжному середовищі.

Окрім цього дослідники підкреслюють, що рак горла розвивається без будь-яких видимих симптомів, і тому більшість хворих людей не отримують необхідного лікування.

Реклама:

Головне сьогодні