Хвороби людини залежать від її характеру – вчені

444
24 березня 2011

Характер людини може багато що сказати про його здоров'я. На думку доктора Мартіна Хаггера, психолога з Університету Ноттінгема і Університету Катріна, характер є результатом роботи генів і навколишнього середовища, пише The Daily Mail.

Ґрунтуючись на своїх спостереженнях і результати чужих досліджень, науковець класифікував психотипи людей та пов'язав їх з можливими недугами.

Так, згідно із висновками експертів Університету Досіса в Кіото, багато оптимістів страждають від зайвої ваги. Судячи з усього, позитивно налаштовані люди частіше потурають своїм примхам і неадекватно оцінюють проблему.

Також оптимісти схильні робити ризиковані вчинки, тим самим збільшуючи ризик передчасної смерті, підкреслюють вчені з Каліфорнійського університету. А ось науковці зі Стенфордського університету з'ясували, що життєрадісні діти в дорослому віці нерідко курили і випивали.

У свою чергу, тривожність загрожує виразкою шлунка, констатують дослідники з Університету Декарта та Центру з вивчення залежності і психічного здоров'я.

Емоційна нестабільність штовхала людей на неправильну поведінку: вони нерегулярно харчувалися, мали шкідливі звички і погано спали. У результаті кислотність в шлунку різко підвищувалася, і стінки шлунка роз'їдалися.

До речі, підвищений рівень стресового гормону кортизолу призводить до появи головних болів, вугрів та інфекцій сечового міхура. Натомість, як з'ясували в Університеті Шеффілда, тривожні люди частіше займаються сексом.

Чутливі особи, що відрізняються співчуттям і жалем, мають знижений рівень стресу. У результаті серцевий напад трапляється рідше, повідомляють співробітники Університету Глазго.

А ось вороже налаштовані й агресивні жінки перебувають у групі ризику розвитку раку грудей, чоловіки ж - в групі розвитку раку кишечнику.

Справа в тому, що подібні емоційні прояви пригнічують роботу імунної системи. Плюс, злість на 50% підвищує ризик серцевих недуг, так як вона збільшує гостроту та швидкість реакції на стрес. У підсумку зростає кров'яний тиск і частішає серцебиття.

Екстраверти ж, навпаки, захищені від хвороб серця, на думку Міланського Університету. Також їм пощастило з інфекціями, і вони швидше видужують. Ймовірно, екстраверти просто краще приймають виклики долі і схильні охочіше обговорювати проблеми з лікарем.

Сором'язливі люди на 50% частіше переживають інсульт або серцевий напад, і відрізняються підвищеною сприйнятливістю до вірусних інфекцій. Є точка зору, згідно з якою такі люди ведуть більш замкнений спосіб життя і сприймають все нове як стрес.

Як і слід було очікувати, сумлінні люди мають менше за всіх проблем зі здоров'ям. Такі висновки зробили науковці з Університету Единбурга і соціальних і суспільних наук про здоров'я групи в Глазго.

Так, сумлінні особи менш схильні до розвитку всіх видів захворювань: цукрового діабету, грижі, проблеми з кістками, попереково-крижовий радикуліту, інсульту - навіть хвороби Альцгеймера.