Львівські вчені створили революційний препарат для боротьби з раком

— 15 квітня 2011, 10:24

Цей метод лікування раку називається зимотерапія. Він винайдений англійськими вченими. У світі застосовується для лікування лейкемії у дітей за допомогою ферменту аспоріназе.

Фермент для раку печінки коштує тисячу доларів за грам. Львівські біологи здешевили препарат у сім разів за рахунок того, що одночасно працюють з білками і бактеріями - дріжджами. Препарат називається аргіназе, пише Газета.ua.

"Наразі препарат досліджують у пробірках. В Україні немає сертифікованої лабораторії, де можна випробовувати на тваринах. Вона коштує сотні мільйонів доларів. Ми можемо випробовувати хіба на безнадійно хворих. Тому ми укладаємо співпрацю з німцями", - розповів один із групи дослідників Олег Стасик.

"Фермент малотоксичний, не має шкідливого впливу на організм людини, тобто не шкодить здоровим клітинам, на відміну від хіміо- та радіотерапії. Нам вдалося винайти фермент тільки за рахунок того, що наша лабораторія - унікальна, одночасно працює з білками та бактеріями - дріжджами", - додав він.

Над проектом учені працювали 5 років. Презентувати своє дослідження будуть на Фестивалі освіти і науки, який відбудеться у Львові вже вдруге 28-30 квітня у Львівському Палаці Мистецтв.

ВІДЕО ДНЯ

Інститут біології клітини спеціалізується на вивченні мікроорганізмів. Зокрема на використанні дріжджів як моделі людської клітини, дослідженні генів, які займаються знешкодженням зіпсованих речовин, використанням дріжджів як біопалива, а також розробкою протиракових препаратів.

У Інституті біології клітини працює 70 осіб, з них 30 досліджують проблему раку, а 40 - мікроорганізми. До розробок інституту належать впроваджені у виробництво діагностичні набори для визначення алкоголю в організмі.

Реклама:

Головне сьогодні