Львівські вчені створили революційний препарат для боротьби з раком

25
15 квітня 2011

Цей метод лікування раку називається зимотерапія. Він винайдений англійськими вченими. У світі застосовується для лікування лейкемії у дітей за допомогою ферменту аспоріназе.

Фермент для раку печінки коштує тисячу доларів за грам. Львівські біологи здешевили препарат у сім разів за рахунок того, що одночасно працюють з білками і бактеріями - дріжджами. Препарат називається аргіназе, пише Газета.ua.

"Наразі препарат досліджують у пробірках. В Україні немає сертифікованої лабораторії, де можна випробовувати на тваринах. Вона коштує сотні мільйонів доларів. Ми можемо випробовувати хіба на безнадійно хворих. Тому ми укладаємо співпрацю з німцями", - розповів один із групи дослідників Олег Стасик.

Реклама:

"Фермент малотоксичний, не має шкідливого впливу на організм людини, тобто не шкодить здоровим клітинам, на відміну від хіміо- та радіотерапії. Нам вдалося винайти фермент тільки за рахунок того, що наша лабораторія - унікальна, одночасно працює з білками та бактеріями - дріжджами", - додав він.

Над проектом учені працювали 5 років. Презентувати своє дослідження будуть на Фестивалі освіти і науки, який відбудеться у Львові вже вдруге 28-30 квітня у Львівському Палаці Мистецтв.

Інститут біології клітини спеціалізується на вивченні мікроорганізмів. Зокрема на використанні дріжджів як моделі людської клітини, дослідженні генів, які займаються знешкодженням зіпсованих речовин, використанням дріжджів як біопалива, а також розробкою протиракових препаратів.

У Інституті біології клітини працює 70 осіб, з них 30 досліджують проблему раку, а 40 - мікроорганізми. До розробок інституту належать впроваджені у виробництво діагностичні набори для визначення алкоголю в організмі.Реклама: