Депресія може бути корисною для здоров'я – вчені

123
27 квітня 2011

Американські та голландські фахівців впевнені: деяким людям може бути корисна депресія.

"Я вважаю, що люди, які подолали депресію, стають сильнішими. Вона може бути каталізатором виживання: адже ти заглянув у прірву і побачив безодню", - каже засновниця та голова організації SANE Марджорі Уоллес, яка у минулому сама страждала на депресію.

Два роки тому викликала фурор книга Джерома Уейкфілда з Нью-Йоркського університету "Втрата смутку: як психіатрія перетворила нормальну печаль в патологічну депресію".

Реклама:

Автор стверджує: депресія може підштовхнути нас до позитивних змін у житті, допомогти зробити уроки зі своїх помилок і розібратися в бажаннях, пише Inopressa з посиланням на The Independent.

Голландські вчені виявили, що люди, які перенесли депресію, краще справляються з життєвими випробуваннями, у них більш міцне здоров'я і психіка, вони краще працюють.

У 2002 році дослідники з університету Дьюк з'ясували, що у жінок, які перенесли депресію, вища тривалість життя. "

Це наштовхнуло на припущення, що люди, які страждають від легкої депресії, краще адаптуються до життя і уникають небезпечних ситуацій", - говориться в статті.

Депресія спонукає людей виключати з їхнього життя фактори, які викликають хронічний стрес, вважає психіатр Пол Кідвелл з Кардіфського університету, а також "розчиняє оптимістичний глянець".

Кідвелл також застерігає, що антидепресанти безсилі, якщо людина не відмовляється від способу життя, що провокує депресію.

Реклама:

Зі свого боку, Уоллес підкреслює, що не всі можуть відчути позитивні наслідки депресії.

"Це залежить від терміну і сили захворювання, а деякі несприйнятливі до лікування", - говорить вона.

Потрібно також врахувати, що деякі після поліпшення знову впадають у депресію. Фахівці єдині лише в тому, що головне підмога одужання - підтримка сім'ї та друзів.Реклама: