7 щоденних гріхів: як доброякісні звички шкодять нашому здоров’ю

Чи можуть наші щоденні звички бути згубними для здоров'я? Ми всі чудово знаємо, що задля того, аби підтримувати себе в прекрасній формі не потрібно палити, пити, а також варто вживати здорову їжу.

Але все більше досліджень свідчать, що іноді, здавалося б, доброякісні звички можуть також зашкодити, пише The Daily Mail.

Душ кожного дня

За словами лікаря-консультанта, дерматолога лондонської клініки Cranley Ніка Лоу, більшість людей занадто часто приймають душ. Дуже гаряча вода у поєднанні із жорстким милом можуть позбавити шкіру жирів, що призводить до сухості, появи тріщин і навіть інфекції.

"Більшості з нас не потрібно митися кожного дня. Якщо перспектива пропустити один день душу лякає вас, хоча б переконайтеся, що ви миєтеся більш прохолодною водою", - зазначає лікар.

Спати протягом 8-ми годин

Загально відоме поняття про те, що спати необхідно твердих вісім годин щоночі - не є зовсім правильним. За словами професора Джима Хорна із Центру дослідження сну Університету Лафборо, отримуючи кожної ночі вісім годин сну, ви можете відчувати себе більш втомленим.

Він вважає, що короткий, тривалістю від 4-х до 15-ти хвилин денний сон, є більш ефективним і дорівнює 1-ій годині нічного сну.

Він пояснює, що сотні років тому, розповсюдженою практикою був поділ щоденного сну на декілька сегментів. Між тим, професор вважає, що сучасне уявлення про те, що прокидатися вночі погано, може погано впливати на якість сну.

Лікар наводить приклад: "ми прокидаємося о третій ночі і лежимо, нервуємо, що не спимо, у той час, коли можна встати та зайняти свою голову чимось корисним і розслаблюючим - вирішити головоломку чи почитати книгу до тих пір, доки тіло не підкаже нам, що ми знову готові до сну".

Полоскання після чистки зубів

"Боріться із звичкою полоскати рот після чистки зубів", - каже лондонський стоматолог Філ Стеммер, співробітник "Центру свіжого дихання у Лондоні".

"Полоскання змиває захисний флуорідний шар, що залишає зубна паста", - каже він.

Сам лікар намагається навіть не пити після чистки зубів протягом 30-ти хвилин. "Я навіть не змочую свою зубно щітку перед тим, як вичавити на неї зубну пасту, адже тоді знижується ефективність зубної пасти", - каже він.

Крім того, за словами лікаря, не треба чистити зуби одразу після їжі. Треба зачекати близько 30-ти хвилин, адже їжа тимчасово пом'якшує зубну емаль і треба дати їй час затверднути знову.

Найкращим є почистити зуби перед їжею, а після - прополоскати рот рідиною, що не містить спирту.

Сидіння на унітазі

Сучасні туалети - шкідливі для нас, свідчить дослідження, опубліковане ізраїльськими вченими у журналі "Digestive Diseases and Science". Мова йде про сидіння на унітазі.

"Більш природнім", на думку вчених, є справляти природні потреби, сидячи навпочіпки. У такому положенні не треба великої "напруги". У результаті - знижується ризик захворіти на геморой та дивертикульоз.

Прибирання

Американські вчені встановили, що прибирання може бути шкідливим для вашого здоров'я.

Так, вчені оглянули 100 працюючих чоловіків та жінок і виявили, що ті, хто бере на себе відповідальність за чистоту у домі мають підвищений тиск, на відміну від тих, хто цього не робить.

У матеріалі видання "Psychosomatic Medicine", вчені зазначили, що найбільшу проблему становить не саме прибирання, а переживання - як з ним впоратися.

Вони також виявили, що використання побутової хімії може спровокувати виникнення астми.

Неправильне дихання

"Якщо будь-яку людину попросити глибоко вдихнути, вона безсумнівно буде вдихати грудною клітиною якнайбільше повітря, що не є правильним", - каже лікар-психотерапевт, голова громади з боротьби зі стресами Нейл Шах.

Він зазначає, що дорослі, як правило, зловживають грудним диханням, внаслідок чого, у нижній частині легенів застоюється несвіже повітря. А саме у цій частині парного органу зосереджені "найбільш ефективні, у сенсі газообміну, судини".

Лікар радить дихати животом і робити це "ритмічно та регулярно". Здійснювати від 12-ти до 20-ти циклів на хвилину, при чому між вдихом і видихом робити коротку паузу.

Розслаблення після їжі

Ми всі це робимо - після напруженого дня нашвидкуруч вечеряємо, а потім розслабляємося на дивані протягом години і швидко лягаємо спати.

За словами дієтолога із Кембріджу Клер Макевеллі, якщо після вживання їжі розслаблятися на дивані, то імовірніше за все, організм перетворить спожите на жир.

Найбільш калорійну їжу вона радить вживати зранку. Між тим, навіть якщо повечеряти о 8-9 вечора, "інтенсивна 20-ти хвилинна прогулянка" позбавить від ризику набрати зайву вагу, а корисніше за все - регулярне харчування невеличкими порціями, каже експерт.

Фото з Flickr (roszell, Christie Landrie, a-birdie, stuartpilbrow, jaymiek), hendrik-devilliers.blogspot.com, vitalflow.tv.

Реклама:

Головне сьогодні