У Запорізькій області знайшли холероподібний вібріон

— 7 червня 2011, 12:25

За даними Мелітопольської міськсанепідемстанції, холероподібний вібріон висіяно в усіх чотирьох пробах, узятих фахівцями СЕС минулого тижня в річці Молочна і стоках очисних споруд, повідомляє УНІАН.

За інформацією завідуючої епідвідділом міськСЕС Мелітополя Лариси Саприкіної, дані результати досліджень свідчать про те, що в річці Молочна купатися небезпечно, оскільки ризик захворіти дуже високий, а також про те, що в місті є люди - носії небезпечного вібріона.

Водночас цього року хворі, у яких виявлявся холероподібний вібріон, в інфекційний стаціонар поки не поступали, хоча з 1 червня на наявність холероподібного вібріона обстежуються всі, хто звертається до лікувальних установ із приводу дисфункції кишечнику.

Як повідомив УНІАН головний санітарний лікар Запорізької області Анатолій

Севальньов, проведення досліджень, в результаті яких був виявлений холероподібний вібріон, не пов'язано з ситуацією в Маріуполі.

ВІДЕО ДНЯ

"Фахівці санепідслужби регіону в рамках декількох міжнародних моніторингів наявність холерних і холероподібних вібріонів контролюють у 100 стаціонарних пунктах області постійно", - повідомив Севальньов.

Головний санітарний лікар Запорізької області також зазначив, що р. Молочна не є водоймою, води якої використовуються для забезпечення централізованого питного водопостачання населених пунктів.

За iнформацiєю СЕС, санiтарнi служби областi розпочали активно перевiряти малi рiчки в регiонi. У результатi вiбрiон було виявлено в 13 мiсцях, зокрема на територiї Запорiжжя, Мелiтополя i Бердянська, додає Інтерфакс.

Головний санлiкар областi Анатолiй Севальньов в iнтерв'ю агентству наголосив, що холероподiбний вiбрiон - це не холерний вiбрiон, вiд нього заразитися холерою людина не може. Холероподiбний вiбрiон, пояснив лiкар, лише є показником умов розвитку холерного вiбрiона та iнших небезпечних бактерiй.

Річка Молочна - найбільша (довжина -197 км, площа басейну - 3450 км кв.) річка північно-західного Приазов'я Запорізької області України. Впадає в Молочний лиман Азовського моря. На берегах р. Молочна стоять три великі міста Запорізької області: Мелітополь, Токмак і Молочанськ.

Реклама:

Головне сьогодні