Вченим вдалося зафіксувати, як відключається мозок

— 14 червня 2011, 16:51

Новий метод томографії дозволяє відобразити зміни електричної активності різних ділянок мозку протягом хвилини після введення анестезії.

Під час відключення, між собою починають взаємодіяти ті ділянки мозку, які у нормальному стані не співпрацюють, доповіла група британських вчених на Європейському конгресі з анестезіології в Амстердамі. Утім, що саме показує сканування, ще до кінця не зрозуміло, попереджають дослідники, яких цитує Бі-бі-сі.

Вчені прикріпили до голови пацієнта десятки електродів, через які подається слабкий електричний струм. Тканини та власні електричні сигнали мозку переривають імпульси, що подаються. Новий метод назвали функціональна елекроімпедансна томографія викликаних реакцій
(functional electrical impedance tomography by evoked response, FEITER).

Протягом хвилини з моменту ін'єкції анестетика, фізична структура мозку змінитися не може, тому всі процеси, що відображаються в ході сканування - це мозкові зміни активності.

На перший погляд, результати сканування підтверджують теорію професора Оксфордського університету Сюзан Грінфілд про те, що при втраті свідомості різні ділянки мозку гальмують один одного.

ВІДЕО ДНЯ

Утім, результати сканування доведеться аналізувати ще довго, і саме сканування потрібно буде повторити не один раз, говорить професор Брайан Поллард, анестезіолог з Королівської лікарні в Манчестері.

Перші результати, за його словами, настільки вразили вчених, що "повторювати по телефону ті слова, що у нас вирвалися, було б неввічливо".

Вчені сподіваються, що новий метод томографії в майбутньому допоможе спостерігати за станом мозку людей, особливо тих, що перенесли черепно-мозкову травму або інсульт.

Реклама:

Головне сьогодні