Послуги стоматолога подорожчають мінімум на 20%

— 4 серпня 2011, 17:38

Стоматологічні послуги в Україні подорожчають щонайменше на 20% через запровадження урядом ПДВ на медичні вироби.

Про це на прес-конференції заявив член ради Асоціації виробників та імпортерів медичних виробів Олег Мацах, повідомляє УНІАН.

Зокрема, зазначив він, йдеться про постанову Кабінету міністрів №785 "Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість", що вступила в дію з 1 серпня цього року.

Мацех наголосив, що відповідно до цієї постанови, стоматологічні матеріали та обладнання вилучені з переліку і тепер обкладаються ПДВ. За його словами, постанову було введено в дію без попередження, а тут потрібен час, щоб ввести ознаку ПДВ на кожну одиницю товару в свої програми, касові апарати.

Він нагадав, що майже стовідсотково стоматологічні матеріали, обладнання та інструменти імпортуються в Україну, отже, компанії-дистриб'ютори мають найближчим часом віднайти значні суми для сплати ПДВ при ввезенні та розмитненні товару.

Експерт прогнозує, що вже в найближчі дні клініки відчують брак стоматологічних матеріалів, адже нинішні запаси вичерпаються, а нові доведеться закуповувати за вищими цінами. Він наголосив, що компанії, які вже на сьогодні виграли тендери чи підписали контракти з клініками, не зможуть підвищувати ціни, а "отже, змушені будуть працювати собі у збиток".

Мацех зазначив, що враховуючи всі ці аспекти та аналізуючи ситуацію в Росії в цьому плані, яка подібні нововведення вже започаткувала, ціни можуть піднятися навіть "на 30, а іноді й на 40%".

Реклама:

Головне сьогодні