Через нечитабельний почерк лікарів гинуть 25% пацієнтів

87
24 жовтня 2011

У 52% досліджених випадків почерк, яким були написані медичні рецепти, був відверто поганий, а в 4% випадків - просто нечитабельний, повідомляє MEDaily.

Швейцарці не вважають цю особливість лікарів позитивним явищем, адже з 200 смертельних випадків внаслідок невірного призначення медикаментів, 25% пов'язані через нерозбірливість рецептів.

Навіть президент Федерації швейцарських лікарів Жак Аллер зізнався, що його почерк скоріше нагадує давньоєгипетські ієрогліфи, ніж латинський алфавіт.

Реклама:

Неправильний прийом ліків стає серйозною причиною смертності госпіталізованих пацієнтів. Медики з Берна проаналізували помилки при виписуванні рецептів від руки за один місяць 2005 року (узявши архівні дані).

Рецепти аналізувалися на предмет розбірливості почерку з метою встановлення коефіцієнта негативного впливу поганого почерку на помилки в процесі обробки рецепту. Результати показали помилки в 65 з 1934 досліджених випадків (3,5%).

Цілком імовірно, що хоча б частина допущених помилок пов'язана з нерозбірливим почерком лікарів. Однак дослідження не встановило чітких причинно-наслідкових зв'язків між нерозбірливим почерком і лікарською помилкою.

Автори дослідження прийшли до висновку, що єдина можливість збільшити рівень безпеки рецептурного процесу - перевести документацію клініки в електронний вигляд. Програма під назвою eMedX здатна не тільки усунути помилки, пов'язані з поганим почерком, а й перевірити правильне дозування запропонованого медикаменту, розповів керівник проекту Хендрік Кохлоф.
Він зазначив, що за допомогою програми можна уникнути можливого небажаної або небезпечної взаємодії двох або більше медикаментів.Реклама: