Серед підлітків поширюється нова хвороба - "дранкорексія"

— 25 жовтня 2011, 11:50

Вчені з Університету Міссурі провели опитування і виявили, що 16% молодих людей обмежують споживання калорій, що поступають з їжею, заради "алкогольних" калорій, щоб не зіпсувати фігуру.

При цьому серед тих, хто практикує подібну тактику, дівчат виявилося майже в три рази більше, ніж юнаків, пише globalscience.ru із посиланням на The Times of India.

Основним мотивом для молоді в даному випадку служить запобігання збільшенню ваги, швидке сп'яніння і економія грошей, які могли бути витрачені на їжу, щоб купити алкоголь. Між тим, на думку вчених, "дранкорексія" може мати небезпечні когнітивні, поведінкові і фізичні наслідки, а також піддавати людей ризику розвитку більш серйозних розладів харчової поведінки або наркоманії.

"Позбавлення мозку адекватного харчування і вживання великої кількості алкоголю може бути небезпечним, - каже доцент кафедри соціальної роботи та охорони здоров'я Університету Міссурі Вікторія Осборн. - Разом вони можуть викликати короткострокові і довгострокові когнітивні проблеми, включаючи труднощі з концентрацією уваги, навчання та прийняття рішень".

Люди, які неправильно харчуються і пиячать, також більш схильні до ризику насильства, отруєння алкоголем, наркоманії та розвитку хронічних захворювань.

Особливо це стосується представниць слабкої статі, так як жіночий організм засвоює алкоголь інакше, ніж чоловічий, тому у дівчат хвороби можуть проявитися раніше і завдати більшої шкоди.

Реклама:

Головне сьогодні