Запліднення в пробірці подвоює шанси захворіти на рак – вчені

1064
27 жовтня 2011

До таких висновків вчені з Нідерландського інституту раку, що в Амстердамі, дійшли в ході дослідження, в якому взяли участь більше 25 тисяч жінок, які свого часу мали проблеми з зачаттям.

Про це пише The Telegraph.

Поява пухлин у подальшому виявилася більш поширеною проблемою в групі пацієнток, що вдавалися до ЕКЗ. Медики пояснюють це впливом гормональних ліків, які змушують жіночий організм виробляти більше яйцеклітин.

Реклама:

Парам, як протягом років намагаються завести дитину за допомогою ЕКЗ, науковці радять робити паузи тривалістю в три або більше циклів, враховуючи небезпеку для здоров'я жінки.

Голландські дослідники розглянули дані щодо 19146 субфертильних жінок, які в проміжку між 1980-м та 1985-м роками проходили процедуру стимуляції яєчників, а також 6006 пацієнток із субфертильністю, які не вдавалися до ЕКЗ.

Станом на 2007-й рік у 77 жінок були виявлені злоякісні новоутворення яєчників, причому 61 жінка належала до тих, у кого було ЕКЗ.

"Наші дані чітко показують, що стимуляція яєчників задля ЕКЗ пов'язана з підвищеним ризиком граничних пухлин яєчників, і цей ризик продовжує лишатися підвищеним навіть більш ніж за 15 років після першого циклу", - говорить професор Флора ван Леювен.

Утім, науковець підкреслює, що ризик захворювання на рак через ЕКЗ все ж лишається "дуже низьким".

У наступному дослідженні візьмуть участь 8 тисяч жінок, які пройшли через ЕКЗ в 1995-2000-му роках.

Реклама:


Реклама: