Щасливі люди живуть довше – вчені

— 1 листопада 2011, 12:37

Це підтвердило дослідження, в якому взяли участь 3800 осіб віком від 52 до 79 років, пише The Telegraph.

Науковці виявили, навіть з урахуванням таких факторів як вік, стан здоров'я та спосіб життя, щасливі люди все одно мають менше шансів піти з життя в найближчі 5 років.

Хоча вчені наразі не стверджують, що щастя є запорукою довголіття, в ході попередніх досліджень вдавалося прослідкувати зв'язок між благополуччям та позитивним прогнозом щодо тривалості життя.

"Щастя може бути ознакою іншого аспекту людського життя, який має особливе значення для здоров'я… Наприклад, щастя досить тісно пов'язане з хорошими соціальними відносинами, та, може, такі речі й пояснюють зв'язок між щастям та здоров'ям", - говорить керівник дослідження, професор Ендрю Стептоу.

У той час, як у попередніх дослідженнях учасників просили визначити рівень їхнього відчуття щастя за якийсь період, наприклад, в останній місяць, то тепер науковці запитували літніх людей про їхній настрій саме в цей конкретний день. Дослідники вирішили, що спогади можуть відрізнятися від реальності, та викривляти результат.

Із моменту дослідження минуло 5 років, і з того часу з групи "щасливих респондентів" померло лише 3,6%, повідомили науковці в журналі National Academy of Sciences.

З тих учасників, які визначили рівень свого відчуття щастя як середній, за цей час пішло з життя 4,6%. Із людей, що почувалися найменш щасливими, протягом 5 років померло 7.3%.

Реклама:

Головне сьогодні