Дітям не можна буцати м’яча головою – науковці

— 29 листопада 2011, 10:00

За підрахунками експертів, тисячу разів буцнувши м’яча головою протягом свого дитинства, людина наносить своєму здоров’ю невиправної шкоди.

Про це пише The Sun.

Команда неврологів за допомогою сканування обстежила мозок тридцяти восьми 30-річних футболістів-аматорів, яки грали в цю гру змалку. Піддослідних також розпитали про те, як часто їм доводилося відбивати м’яча головою.

У тих чоловіків, чия голова в дитинстві отримала більше ударів, дослідники виявили пошкодження ділянок мозку, відповідальних за увагу, пам’ять та зорову здатність.

Протягом іншого експерименту гравцям були запропоновані тести для перевірки вербальної пам’яті, а також тести на швидкість з застосуванням координації рука-око. Гірші результати в цих завданнях продемонстрували саме ті футболісти, які в дитинстві часто діставали по голові м’ячем.

ВІДЕО ДНЯ

На думку науковців, про серйозну небезпеку мають бути попереджені батьки, школи та спортивні клуби. Причому вік, в якому дитячий мозок буде достатньо розвинений, щоби йому вже ніщо не загрожувало, досі не встановлено.

Реклама:

Головне сьогодні