Лікарняні листи зможе виписати будь-який лікар

— 13 лютого 2012, 11:11

6 грудня 2011 року в МОЗ затвердили нові правила оформлення лікарняних.

Лікарняний лист тепер зможе виписати будь-який лікар. Раніше така можливість була лише у дільничних терапевтів. При чому медустанова закривала лікарняний лист тільки тим пацієнтам, які зареєстровані на дільниці саме цього терапевта, пише "Комсомольская правда в Украине".

Зараз в першу чергу вирішаться проблеми пацієнтів з інших міст, і, крім того, з'являється можливість "офіційно" захворіти тим, хто обирає послуги приватних клінік.

"Це гарне рішення, адже в столиці живуть багато пацієнтів без прописки. Тепер вони легко отримають лікарняний лист. А лікарі приватної практики зможуть більше часу витрачати на лікування, а не на оформлення папірців. Адже раніше такий доктор приїжджав за викликом, прописував постільний режим, і, якщо людина не могла піднятися, лікаря доводилося йти до головлікаря поліклініки, писати заяви і збирати підписи, щоб узаконити лежаче положення пацієнта. Часу витрачалося дуже багато", - повідомила член Асоціації сімейних лікарів Олена Замкова..

У МОЗ давно хотіли дозволити всім лікарям оформляти лікарняні. Ще в 2006 році підготували проект наказу, але його загорнув Мінфін, потім була спроба в 2010 році, але фінансове відомство знову було проти.


Реклама:

Головне сьогодні